خبرگزاری روسیه گزارش داد که بشار اسد آمادگی خود را برای برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری به شرطی که مردم سوریه خواهان آن باشند، اعلام کرده است.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا، رئیس جمهوری سوریه اعلام کرد که در صورت درخواست مردم سوریه وی آماده برگزاری انتخابات زودهنگام است.

رئیس جمهوری سوریه به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: در صورتی که اراده مردم سوریه در راستای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به صورت زود هنگام باشد،‌ این امر قابل تحقق خواهد بود.

اسد اظهار کرد: در صورتی که اراده جمعی وجود داشته باشد،‌ من با برگزاری انتخابات زود هنگام مشکلی ندارم. عمل کردن براساس اراده مردم امری طبیعی است و این مساله شامل تمامی شهروندان سوریه می‌شود زیرا در انتخابات ریاست جمهوری همه شرکت می‌کنند.

رئیس جمهوری سوریه تاکید کرد که برگزاری انتخابات زود هنگام بخشی از برایند سیاسی کنونی نیست و انتخابات مستقیم برای تعیین رئیس جمهور بهتر از انتخاب به واسطه پارلمان است.

وی ادامه داد: برگزاری انتخابات زود هنگام پس از تدوین قانون اساسی جدید جزو پیشنهادهای مطرح شده در چارچوب مذاکرات ژنو نبوده است.

رئیس جمهوری سوریه با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی اولویت اصلی اجرا و حفظ توافق آتش بس است، گفت: ما باید تلاش کنیم شمار بیشتری از شبه نظامیان مخالف را برای جنگ با داعش متقاعد کنیم و این کار باید با هماهنگی سوریه، روسیه و ایران انجام شود.

به نوشته اسپوتنیک، بشار اسد همچنین تاکید کرده که آماده است "تمامی" شبه نظامیانی که علیه نیروهای دولتی دست به سلاح برده‌اند را عفو کند به شرطی که آنها نیز سلاح‌های خود را زمین بگذارند.

وی گفت: حضور نیروهای حافظ صلح بین المللی در سوریه غیر منطقی و غیر ممکن است.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.