برنی سندرز نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با انتقاد شدید ازاظهارات دانالد ترامپ قمار خانه دارآمریکایی، حمله به مسلمانان جهان به بهانه وقایعی نظیر بروکسل را خشم آور ومغایر با قانون اساسی آمریکا دانست.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، برنی سندرز درگفت وگو با جیمی کیمل مجری یکی از برنامه های تلویزیونی آمریکا دانالد ترامپ قمار خانه دار معروف ونامزد پیشرو جمهوریخواهان درانتخابات ریاست جمهوری این کشور را برگزار کننده نمایش های تلویزیونی خواند واو را متهم کرد که وقایع دردناک بروکسل را بهانه ای برای نفرت پراکنی علیه مسلمانان قرار داده است .

وی تاکید کرد که این گونه اظهارات ورویکرد ها موجب گسترش هراس درجامعه آمریکا خواهد شد.
سندرز گروه تروریستی داعش را تشکیلاتی نفرت انگیز خواند که در پاریس، آمریکا و بلژیک مرتکب جنایت هایی سبعانه وضد انسانی شده است اما تصریح کرد که مبارزه با داعش نباید به نقض قانون اساسی کشورش منجر شود.
این نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا درادامه تصریح کرد که نباید به 'ترامپ های جهان' اجازه داد تا با سوء استفاده ازوقایع دردناکی نظیرآنچه که در بروکسل اتفاق افتاده همه مسلمانان جهان را مورد حمله قرار دهند .
سندرز با ذکر این که نباید گفت هرکس که مسلمان است الزاما یک تروریست است، اینگونه اظهارات ترامپ را اظهاراتی نفرت پراکنانه وخشم آور توصیف کرد.
این سخنان برنی سندرز درواکنش به اظهارات توهین آمیز دیروز دانالد ترامپ نسبت به مسلمانان جهان بود که درگفت وگوبا شبکه خبری سی بی اس گفت: درمساجد مسلمانان وقایع بیمار گونه ای درجریان است وبه همین دلیل جاسوسی دراین مساجد ضرورت دارد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.