ده ها تن از اعضای یک گروه نئونازی در واکنش به حملات دیروز بروکسل، نیمه شب گذشته با تجمع در مقابل مسجد 'ام 30 ' مادرید بزرگترین مسجد اسپانیا، به سوی این مکان بمب های دود زا پرتاب کردند.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، این گروه اشاره نمود که این اقدام را در اعتراض به حملات افراطی های داعش که به کشته شدن 34 نفر منجر شد، انجام می دهند.

آنها همچنین با اشاره به اقدامات تروریستی رخ داده در مترو و فرودگاه بروکسل، یک بنر که بر روی آن نوشته شده بود « امروز بروکسل، فردا مادرید ؟»، را بر روی پل هوایی منتهی به خیابان مسجد را برافراشتند و آنجا نیز بمب های دود زا خود را روشن کردند.
یک سخنگوی گروه نئو نازی اشاره نمود که هنگامی که بمب دودزا را در مقابل مسجد روشن کردند ، چندین نفر که در مسجد به سر می بردند آنها را تهدید به مرگ کردند .

سخنگوی گروه نئونازی برای توجیه اقدام خود ادعا کرد که مسجد 'ام 30 '، از افرادی که برای نماز به این مکان می روند پول می گیرد تا که داعش را تامین مالی کنند، البته این اتهام ثابت نشده در چندین رسانه مطبوعاتی منتشر شده است.

این در حالی می باشد که پلیس مادرید در سال گذشته، چندین نفر را که در این مسجد به تبلیغ داعش و همکاری با این گروه تروریستی می پرداختند و سعی داشتند که به عضوگیری برای تروریست ها بپردازند را دستگیر کرد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.