دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس روز چهارشنبه در نشست مجلس عوام با بیان اینکه لندن آماده هرگونه کمک به دولت بلژیک است، تصریح کرد که اجازه نخواهیم داد که تروریست ها شیوه زندگی ما را نابود کنند.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، کامرون عنوان کرد: ما هرگونه همکاری ممکن اعم از اطلاعاتی و پلیسی با دولت بلژیک، برای مقابله با تروریست ها صورت خواهیم داد.

وی افزود: تروریست ها در حملات روز گذشته در بلژیک سعی کرده اند که تا آنجا که ممکن است مردم بی گناه بیشتری را به قتل برسانند.

جرمی کوربین رهبر حزب کارگر نیز در این نشست ضمن حمایت از مواضع کامرون در مقابل تروریست ها عنوان کرد: 'ما باید از جامعه و ارزش های خودمان در برابر تروریست ها حمایت کنیم .

وی درهمین حال گفت: بایستی سعی کنیم که وارد چرخه تنفرنشویم و اجازه ندهیم که تروریست ها جامعه ما را دچار دودستگی و انشقاق کنند.

'تراز می' وزیر کشور انگلیس قرار است در این نشست یک گزارش کامل در مورد رویدادهای بلژیک و برنامه های دولت انگلیس برای مقابله با این رویدادهای تروریستی منتشر کند.

روز سه شنبه به دنبال حملات انفجاری تروریستی در فرودگاه و در ایستگاه مترو بروکسل پایتخت بلژیک دستکم 34 تن کشته و 250 نفر مجروح شدند.

گروه تروریستی داعش مسوولیت این انفجارها را برعهده گرفته است.

به دنبال این حادثه تروریستی در بلژیک سه روز عزای عمومی اعلام شده است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.