دولت انگلیس روز چهارشنبه در جریان نشست اضطراری کابینه موسوم به کبرا که در ارتباط با وقایع تروریستی بلژیک تشکیل شد، سطح هشدار تروریستی در این کشور را در حد 'شدید' نگه داشت.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، یک سخنگوی نخست وزیری انگلیس به دنبال نشست کبری که به ریاست دیوید کامرون برگزار شد، گفت: به دنبال وقایع بلژیک در روز سه شنبه گذشته، نیروهای امنیتی در شماری از محل ها در سراسر انگلیس مستقر شده اند و ما این وضعیت را در چند روز آینده حفظ خواهیم کرد.

وی افزود: سطح تهدید ملی نیز در حد 'شدید' ( که حاکی از احتمال زیاد حمله تروریستی است ) باقی خواهد ماند و به مردم هم توصیه می شود که 'هشیار ' باشند اما نترسند.
سخنگوی نخست وزیر انگلیس همچنین گفت: ما نگران از مفقود شدن یک شهروند بریتانیانی به دنبال وقایع تروریستی روز گذشته در بلژیک هستیم و در این خصوص در حال تماس نزدیک با مقامات بلژیکی می باشیم.
وی افزود: ما همچنین از این مساله آگاه هستیم که در جریان وقایع یاد شده 4 انگلیسی زخمی شده اند که سه تن از آنها در بیمارستان تحت مداوا بوده و یک نفر دیگر از بیمارستان مرخص شده است.
سخنگوی نخست وزیری انگلیس همچپنین در ارتباط با هشدار مسافرتی برای سفر به بلژیک گفت: ما همچنان به مردم توصیه می کنیم که از توصیه های مقامات بلژیک تبعیت کنند و براین اساس ما توصیه بیشتری درخصوص سفر به این کشور نداریم.
وی در همین حال گفت: شهروندان بریتانیایی در بلژیک نیز همچنان بایستی هشیار و آگاه باقی مانده و سعی کنند از حضور در مناطق شلوغ پرهیز کنند.
سطح هشدار تروریستی در انگلیس از آگوست سال 2014 میلادی به سطح 'شدید' ( سطح چهار از مجموع پنج سطح ) رسیده است که به این معنا است حمله تروریستی در این کشور به شدت محتمل است.
در صورتی که اوضاع امنیتی جزیره به بدترین حالت خود برسد، سطح هشدار امنیتی به سطح «بحرانی» می رسد و این بدان معناست که «وقوع یک حمله قریب الوقوع تروریستی انتظار می رود.»
سه مرحله پیش از وضعیت حاضر هشدار امنیتی عبارتند از :«کم»، «متوسط»و «قابل توجه».
اگر سطح هشدار امنیتی در درجه «کم» باشد، وقوع حمله غیرمحتمل است. در پله دوم یعنی در صورت قرار گرفتن درجه هشدار بر روی «متوسط»، وقوع حمله ممکن ولی باز هم غیرمتمل است. در حالت سوم نیز که وضعیت «قابل توجه» می شود، وقوع حمله «قویاً ممکن» می شود.
روز سه شنبه گذشته به دنبال حملات انفجاری تروریستی در فرودگاه و در ایستگاه مترو بروکسل پایتخت بلژیک دستکم 34 تن کشته و 250 نفر مجروح شدند.
گروه تروریستی داعش مسوولیت این انفجارها را برعهده گرفته است.
به دنبال این حادثه تروریستی در بلژیک سه روز عزای عمومی اعلام شده است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.