به دنبال حملات بروکسل، دونالد ترامپ نامزد پیشتاز جمهوریخواهان برای انتخابات ریاست جمهوری امریکا اعمال شکنجه علیه مظنونان به تروریسم را به منظور گرفتن اطلاعات از آنها مجاز دانست.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، از جمله روش های بازجویی مورد پسند ترامپ روش شبیه سازی غرق کردن در آب است که از سوی باراک اوباما رئیس جمهوری امریکا به عنوان اعمال شکنجه ممنوع شده است .

در این روش آن قدر آب روی صورت افراد تحت بازجویی ریخته می شود که احساس غرق شدن کند و اوباما در سال 2009 پس از روی کار آمدن آن را ممنوع کرده است .
ترامپ همچنین تشدید تدابیر امنیتی در مرزهای امریکا را پس از حملات مرگبار بروکسل که دست کم 30 کشته بر جا گذاشت ضروری دانست.
این بازرگان میلیاردر گفت : مقامات 'باید بتوانند برای کسب اطلاعات در تلاش برای جلوگیری از حملات آتی هر اقدامی انجام دهند. '
ترامپ با اشاره به این که روش غرق کردن در آب یک روش عالی است، افزود : به گمان وی شکنجه می تواند نتایج ثمر بخشی داشته باشد. باید از این افراد اطلاعات به دست آورد .
سناتور تد کروز رقیت اصلی جمهوریخواه ترامپ خواستار آن شد که کاووش پلیس در مناطقی که جمعیت مسلمان زیادی دارند افزایش یابد.
وی در بیانیه ای گفت :' ما باید به نیروهای مجری قانون اختیار دهیم پیش از رادیکالیزه شدن حومه های مسلمان نشین ، در این مناطق به گشت زنی پرداخته و امنیت آنها را تضمین کنند. '
ترامپ همچنین خواستار تشدید زیر نظر قرار گرفتن مساجد امریکا از سوی پلیس شد.
وی گفت : چه دوست داشته باشیم چه نداشته باشیم باید با این مساجد برخورد کرد.
ترامپ به شبکه فاکس بیزینس نیز گفت : من می توانم به شما بگویم که این حملات توسط مردم سوئد انجام نشده است.
داعش مسئولیت حملات انتحاری سه شنبه در فرودگاه بروکسل و یک ایستگاه مترو در ساعات شلوغ را به عهده گرفته است.
ترامپ که خواستار ممنوعیت موقت ورود مسلمانان به امریکا شده است، مصرانه خواستار تدابیر شدید تر برای جلوگیری از سیل مهاجران غیر قانونی بویژه پناهندگان سوری به سمت امریکا شد.
وی گفت ، اگر رئیس جمهوری شود در مورد حفظ امنیت مرزها شدت عمل نشان خواهد شد و برخی افزاد نخواهند توانست بدون مدارک کامل وارد این کشور شوند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.