قطعه ای دیگر از یک هواپیمای بوئینگ 777 در آفریقای جنوبی کشف شد و احتمال می رود مربوط به پرواز ام.اچ 370 مالزی باشد که بیش از دو سال پیش با 239 سرنشین از جمله دو ایرانی به طور مرموزی ناپدید شد.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، این قطعه بوئینگ 777 که 17 اسفند سال 1392 پس از پرواز از فرودگاه بین المللی کوالالامپور در مسیر پکن با 239 سرنشین ناپدید شد روز گذشته در سواحل جنوبی آفریقای جنوبی در نزدیکی شهر 'موسلبای' کشف شد.

'لیو تیونگ لای' وزیر حمل و نقل مالزی در بیانیه ای اعلام کرد ممکن است که این قطعه بخشی از یک موتور هواپیما باشد.
براساس گزارش روز چهارشنبه رسانه های مالزی، وی اعلام کرد برای مشخص شدن تعلق این قطعه به پرواز ام.اچ 370 بررسی و تجزیه و تحلیل بیشتر مورد نیاز است.
وزارت حمل و نقل مالزی و بخش حمل و نقل هوایی داخلی این کشور قرار است تیمی را برای بررسی این قطعه پیداشده به آفریقای جنوبی اعزام کنند.
یک نوجوان آفریقای جنوبی نیز حدود 10 روز پیش بخشی از بال یک هواپیمای بوئینگ 777 پرواز ام.اچ 370 خطوط هوایی مالزی را که به طور مرموزی دو سال پیش ناپدید شد، پیدا کرد.
اخیرا قطعه ای از یک بوئینگ نیز در موزامبیک کشف شد و احتمال داده شد مربوط به این پرواز مرموز باشد و این قطعات به استرالیا فرستاده شده تا بررسی بیشتر بر روی آنها انجام شود.
در حالی که جستجو در اعماق اقیانوس هند در نزدیکی استرالیا برای یافتن اثری از این هواپیما تاکنون به نتیجه نرسیده است، اما دستکم چهار قطعه از هواپیما در سواحل آفریقا پیدا شده که یک قطعه به این هواپیما تعلق داشته و سه قطعه دیگر در حال بررسی است.
قطعه ای که تعلق آن به ام.اچ 370 تایید شد مرداد ماه امسال در جزیره دور افتاده 'ریونیون' در نزدیکی ماداگاسکار در قاره آفریقا پیدا شد و قطعه ای از بال هواپیما بود. این قطعه هواپیما و اشیاء دیگر در سه هزار و 700 کیلومتری غرب منطقه جستجوی اولیه در سواحل جنوب غرب استرالیا کشف شده است.
تیم های بین المللی جستجو به رهبری استرالیا بر اساس مستنداتی تاکید دارند سرنوشت این پرواز در آب های جنوبی اقیانوس هند و در نزدیکی استرالیا به پایان رسیده و همه تلاش خود را در آب های این منطقه متمرکز کردند و با زیرورو کردن اعماق اقیانوس اثری از بوئینگ 777 در این منطقه بدست نیاوردند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.