مرضیه حدیدچی(معروف به طاهره دباغ) گفت: از مردم تشکر می‌کنم که تکلیف خود را تشخیص داده و ادای وظیفه کردند.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا، این بانوی مبارر انقلابی و نخستین فرمانده زن سپاه همدان، در حاشیه انداختن رأی خود در شعبه سیار که به منزلش آمده بود، درخصوص پیام حضور در انتخابات اظهار کرد: پیام اصلی را مقام معظم رهبری خواهند گفت و همه را شاد خواهند کرد اما در حد خودم از همه ملت و مردم حقیقتا تشکر می‌کنم نه به خاطر اینکه در انتخابات شرکت کردند بلکه به این علت که هر کس در هر نقطه از کشور تکلیف خود را تشخیص داده و ادای وظیفه می‌کند و پیکر دشمن را می‌لرزاند و از میدان به در می‌کند.

وی در پیام به نسل جدید گفت:قربان همه آنها می‌روم. امروز جوانان نسل سوم و چهارم که به حد تکلیف می‌رسند، گوش به فرمان رهبر باشند؛ چرا که دشمنان خارجی و افراد التقاطی در داخل کشور زیاد است بنابراین اگر بخواهیم دین خود را به خون شهدا ادا کنیم باید گفت بعد از خدا که همه چیزمان به او بستگی دارد، از حسین‌های زمان خود که وسایل هدایت بودند، دفاع کرده و دوستشان داشته باشیم.

وی عنوان کرد: همه دنبال مدرک هستند که خوب است افراد تحصیلکرده و در سطوح بالایی داشته باشیم تا علاوه بر خدمت به مملکت خود به ممالک نیازمند کمک کنند، اما آنچه برای ما باقی خواند ماند این است که قطعه قطعه شدن این شهدا کنار این تحصیل در خاطرمان زنده بماند به طوریکه اگر حمایت و هدایت شهدا را در کنار تحصیل داشته باشیم، بهترین دستاورد را خواهیم داشت.

دباغ در ادامه با بیان اینکه خداوند همه را توفیق دهد که یار و یاور حضرت امام(ره) و شهدا باشیم، تصریح کرد: یادم هست که اولین گروه برادران جانباز را از جبهه به تهران آورده بودند و آنهایی که تقریبا معالجه شده بودند می‌خواستند برگردند و پیش از درخواست ملاقلات با امام راحل را داشتند. بنابراین دیداری در حسینیه تدارک دیده شد، وقتی حضرت امام(ره) چشمشان به جانبازان افتاد تحت تاثیر قرار گرفتتد که این حالت از صدایشان کاملا مشخص بود.

وی ادامه داد: امام(ره) فرمودند ای کاش من هم جانباز می‌شدم سپس گریه کردند در پاسخ به ایشان گفته شد شما هم به سهم خود از خانواده خود هزینه دادید که گفتند شما متوجه نیستید و البته ادعایی هم ندارید در حالیکه نبود عضوی از بدن اعلام می‌کند که این فرد حقیقتا جانباز انقلاب و اسلام است اما من چه بگویم؟

دباغ عنوان کرد: امام راحل 15 سال در نجف و دو سال در فرانسه واقعا در مضیقه بودند اما به جانبازان اینطور عنایت و توجه داشتند و دعا می‌کنند، ما چه بگوییم که از غافله عقب ماندیم.

وی با بیان اینکه نسل امروز جنازه و شور انقلاب را ندیده است، تصریح کرد: وقتی شهید چمران در پاوه گیر افتاده بود، اولین نفری بودم که برای کمک نیرو بردم. بعد از اینکه به اوضاع مسلط شدیم، به بیمارستان رفتم و با جنازه پرستارانی مواجه شدم که سر و دماغ و گوششان را بریده و از گردنشان آویزان کرده و بر روی برگه‌ای نوشته بودند این است سزای جیش خمینی!

دباغ اظهار کرد: به همراهی خانمی که نمی‌شناختم اقدام به بسته‌بندی جنازه‌ها کردیم تا نامحرم آنها را با آن وضع نبیند و وقتی جنازه‌ها را داخل آمبولانس گذاشتند و بردند، بوی آزاردهنده‌ای به مشام می‌رسید که پس از جستجو متوجه پستویی کنار بیمارستان شدیم، پس از ورود با مشتی استخوان نیم سوخته مواجه شدیم.

وی افزود: پس از مدتی معلوم شد 10- 12 پاسدار که در بیمارستان بستری بودند را بعد از کشتن پرستاران، به صورت نیمه جان نفت رویشان ریخته و آتش زده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه گذشته‌ها نگذشته و باید این موارد را به یاد داشت، عنوان کرد: بنا به گفته امام راحل پایداری در عزاداری ارباب حسین(ع) انقلاب ما را به پیروزی رساند بنابراین امروز هم باید در پاسداری از قطره قطره خون شهدا کوشا بوده و یادمان باشد چه اتفاقاتی افتاده است.

دباغ گفت: چیزی که برایمان می‌ماند این است که در قبال خون شهدا و مادر و پدر و خواهر و برادر شهدا فکر کنیم چه تکلیفی داریم.

وی با تاکید بر اینکه خداوند توفیق دهد از ذره ذره‌های خون شهدا پاسداری کنیم، تصریح کرد: امیدواریم نمایندگان منتخب مردم توفیق یابند برای ملت کار کنند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.