برگزاری پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در تهران با حاشیه های جذاب و قابل توجه همراه است.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، یک خانواده 26 نفری تهرانی عصر امروز با حضور در صندوق اخذ رای در حسینیه ارشاد رای های خود را به صندوق ریختند.

این خانواده متشکل از پدربزرگ، مادر بزرگ، عروس، داماد و نوه ها بودند با حضور دستجمعی در شعبه اخذ رای توجه دیگران را به خود جلب کردند.
پدربزرگ این خانواده به نمایندگی از این جمع گفت : حضور در انتخابات یک تکلیف شرعی و دینی است و ما با حضور خود در این دوره از انتخابات نمایندگان و افراد شایسته را انتخاب کردیم.
وی ادامه داد: حضور در انتخابات هفتم اسفند مهم ترین تکلیف ملت ایرانی است که با آرای خود افراد مورد نظرش را برمی گزینند.

*** انتخابات نماد مردم سالاری دینی است/ حضور مردم در تعیین سرنوشت ملت و ترکیب مجلس آینده موثر است
یکی از نمایندگان دوره هشتم مجلس شورای اسلامی نیز که برای دادن رای در حسینیه ارشاد حاضر شده بود با بیان اینکه انتخابات و حضور مردم در پای صندوق های رای نماد مردم سالاری دینی و به تعبیر غربی ها دمکراسی در ایران است ، گفت: پیام این دوره از انتخابات در عرصه بین الملل به واقع می تواند پیوند مردم با نظام و کشور را حفظ کند.
زهره الهیان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس هشتم در جمع خبرنگاران افزود: انتخابات به واقع پیوند مردم با نظام جمهوری اسلامی را نشان خواهد داد ، چرا که رای مردم در تعیین سرنوشت مردم و ترکیب مجلس دهم موثر و مهم خواهد بود.
این عضو فهرست اصولگرایان در تهران خاطر نشان کرد: این حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای می تواند معادلات و رویکردهایی را در سایر کشورهای منطقه داشته باشد.
وی خاطر نشان کرد: مسوولان و دست اندرکاران انتخابات باید حافظ رای مردم بوده و همان طور که رهبری معظم انقلاب اسلامی فرمودند با انتخابات سالم و توجه به حق الناس بتوانیم ترکیب جدیدی را در مجلس دهم داشته باشیم.

*** مسوول حوزه اخذ رای حسینیه ارشاد: کمبود تعرفه نداریم
یکی از مسوولان حوزه اخذ رای در حسینیه ارشاد نیز که با حضور حماسی مردم مواجه شده بود در مورد ذخیره تعرفه های این حوزه انتخابیه گفت: مشکلی در این زمینه وجود ندارد و با کمبود تعرفه روبه رو نیستیم.
این مقام مسوول که خواست نامش ذکر نشود، افزود: تعداد تعرفه های به اندازه کافی در محل صندوق پیش بینی شده و شمار زیادی تعرفه نیز در مخزن این حوزه وجود دارد که به محض نیاز ارسال می شود.
وی گفت: در این حوزه سه صندوق ثابت و دو صندوق سیار در حسینیه مستقر است و یک صندوق سیار دیگر نیز در بیرون از حسینیه مستقر شده است.
گزارش دیگری از این حسینیه حاکی است که شماری از مردم به علت تراکم بیش از حد رای دهندگان و تشکیل صف های طولانی و کمبود صندلی بر روی زمین نشسته اند.

*** صف یک کیلومتری در جلوی درب حسینیه ارشاد
بنابر این گزارش در چند ساعت مانده به آخرین مهلت انتخابات مردم با صف هایی پرازدحام در جلوی حسینیه ارشاد حضور یافته تا رای های خود را در این شعبه به صندوق های رای بیندازند.
همچنین حضور جوانان و رای اولی ها در این انتخابات چشمگیر است که وقتی با تک تک این آیندگان این مرز و بوم صحبت می کنیم مهمترین حضورشان را انتخاب افراد شایسته و باانگیزه عنوان می کنند.

*** بازار داغ عکس های سلفی
بر اساس اعلام گزارش خبرنگاران ایرنا از شعبه های مختلف در تهران امروز در بسیاری از شعبه های اخذ رای بازار عکس های سلفی رای دهندگان داغ است و کسانی که در پای صندوقهای اخذ رای حضور یافته اند به همراه یکدیگر عکسهای سلفی می گیرند تا از آنها در پروفایل خود استفاده کنند.
برخی دیگر از مردم نیز عکس های سلفی خود را با شخصیت های هنری ، سیاسی ، مذهبی و افراد شناخته شده و حاضر در پای صندوق های رای می گیرند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.