فعال سیاسی اصولگرا گفت: دولت ها باید درتحکیم وحدت جامعه تلاش کنند و نیروها و کاندیداهای جناح ها همدیگر را دفع نکنند باید وحدت محفوظ بماند و همه برای ماندگاری نظام تلاش و ایثار کنیم.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین ادیب یزدی عصرچهارشنبه در نشست خبری ائتلاف بزرگ اقتدارملت افزود: زمانی باید اصولگرا بود وقتی که بحث از اصل و نفس اسلام می شود و گاهی باید اصلاح طلب بود زمانی که اسلام به دلیل انحرافاتی که ممکن است دردین ما حاصل شود درخطر می افتد همانطوری که سیدالشهدا برای دین خدا حرکت کردند.

ادیب یزدی درادامه با طرح این سوال که با وجود یک لیست اصلی ارایه شده توسط اصولگرایان چطور می شود لیست های دیگر نیز داد؟ گفت: لیست ائتلاف بزرگ اقتدار ملت دقیقا درعرض سایرلیست های اصولگرایی است.

** ایکاش مجبور نمی شدیم لیست مستقل بدهیم
وی با طرح این سوال که ممکن است بعضی ها بگویند چرا شما این کار را کردید، اظهارکرد: ایکاش شرایطی پیش می آمد که ما هم مجبور نمی شدیم لیست مستقل دهیم. ولی دوستان درایجاد چنین شرایطی هیچ گونه تمایلی نشان ندادند.
این فعال سیاسی اصولگرا افزود: اگرمعنایش این بود که ما بیاییم از حرف های خودمان و شخصیت هایی که مورد نظر ما هستند عبور کنیم این در واقع عقب نشینی از مبانی بود که ما به آن اعتقاد داریم ضمن اینکه اگر قرارباشد در انتخاباتی با این وسعت از جناح اصولگرایان که یک جناح بسیار فراگیر است فقط یک لیست داده شود این نوعی تصلب و استبداد و زورگویی به ذهن می رسد.
ادیب یزدی ادامه داد: برای پرهیز ازهرگونه از این شواهد بدیهی است در یک جمعی که از برکت انتخابات به وجود می آید عزیز اصولگرایان ممکن است شخصیت های خاصی مورد نظرشان باشد مخصوصا شخصیت هایی که از بطن ملت بلند شده است که البته بین شخصیت هایی که حاکمیت عنوان می کند و شخصیت هایی که از دل مردم در می آیند و بلند می شوند و مردم اطرافشان را می گیرند و امید دارند که از ناحیه آنها فریاد آنها در مرکز قانونگذاری کشور به گوش همه برسد فرق می کند.
وی گفت: بنابراین به این جمع بندی رسیدیم و این شخصیت هایی که در لیست ائتلاف بزرگ اقتدار ملت که خیلی از آنها با لیست اصلی همخوانی دارد را ارائه کردیم.
این فعال سیاسی ادامه داد: شخصیت هایی نیز هستند که درلیست اصلی نبودند ولی ما به شایستگی، تدین و ولایت مداری آنها اعتقاد داریم و نظرمان این است که تنور انتخابات گرم و هیجان انتخاباتی درمیان مردم حاصل شود.
وی گفت: اگر از جبهه بسیار وسیع اصولگرایان فقط یک لیست 30 نفره ارایه شود و واقعا آقایان هم بیایند تمام ذهشان به این لیست متمرکز کنند و قائل به لیست دیگری نباشند انتخابات موضوعیت خود را از دست می دهد. پس این آزادی انتخاب مال کجا است؟ پس این که هرکس هر شخصیتی را که مطابق ذوق و شخصیت خودش انتخاب کند این شعار خودش را کجا بنماید؟
ادیب یزدی درادامه اظهارکرد: درعین حال برای هر گونه تعامل با دیگر اصولگرایان آمادگی داریم به شرط اینکه آقایان دست از تصلب بردارند و خیال نکنند که داروی نجات ملت فقط دست آنها است و قائل به نیروهای جوان و کارآمد و نیروهای مردمی در مرکز قانونگذاری بشوند.
وی با بیان این که باید تنور انتخابات گرم شود و همه را برای حضور تشویق کنیم گفت: جوی که دوستان بی سلیقه ما ایجاد می کنند ممکن است تا 40 درصد مردم در انتخابات شرکت نکنند که این خوب نیست و این با آن نظری که رهبری دارند که جذب حداکثری و دفع حداقلی و آن انتخابات پرهیجانی که در طول این سالهای انقلاب داشتیم با همان شور و حال باشد افت می کند.
این فعال سیاسی یادآورشد: باید تحمل رقیب و نیروهای وفادار به انقلاب و این که دنبال این نباشیم که انقلاب را منحصر به خود و جریان خاصی بکنیم ، باشیم.

** توفیق برادران اصلاح طلب توفیق نظام است
ادیب یزدی گفت: من حتی از برادران اصلاح طلب ممنونم که وارد انتخابات می شوند و می آیند و تنور انتخابات را داغ می کنند و امیدواریم که آنها هم به اهداف خالصانه خود در جهت تقویت نظام برسند چرا که توفیق آنها هم، توفیق نظام است.
ادیب یزدی پیشرفت کشور را یکی از دغدغه های مهم کشور برشمرد و گفت: پیشرفت و رفع مشکلات کشور ذهن ما را بسیار به خود مشغول کرده است واین موضوع باید مورد توجه همه مسئولان بویژه نمایندگان قرار بگیرد.
وی افت علمی کشور را در برخی سطوح شرمندگی کشور دانست و افزود: اکنون شاهد افت محسوسی در بخش علمی هستیم و بایستی در این راستا گام برداریم و بررسی شود اشکال کار کجاست.
وی یکی ازسرمایه های عظیم کشور را نوابغ و نخبگان برشمرد و اضافه کرد: متاسفانه درجذب نوابغ جذبی نداریم و باید هشدار بدهم که اگر کشور از نوابغ تهی شود این یک فاجعه برای کشورخواهد بود که گریبان کشورمان را خواهد گرفت.
این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: سرنوشت ایرانیان برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است و باید نسبت به نوابغ ایرانی خارج از کشور نیز احساس مسئولیت داشته باشیم.
وی با اشاره به مشکلات قشرمستضعف جامعه و کمبودهای آنان افزود: باید مجلس برای رفع فقر گام بردارد و خدمات رسانی میان اقشار جامعه را فراموش نکند.

** اصلاح طلبان بجای رسیدگی به مشکلات مردم موجب تنش بین مسوولان شدند
در ادامه این نشست خبری شهاب الدین ادیب یزدی یکی از کاندیدای مجلس دهم شورای اسلامی هم در جمع خبرنگاران گفت: رسیدگی به معیشت مردم و بهبود شرایط اقتصادی هدف همه گروهها و طیف هاست همچنین پرداخت یارانه که حق الناس و حق همه مردم ایران است.
وی افزود: به اعتقاد بنده راهکار بهبود وضعیت معیشتی ایجاد مشاغل پایدار و امن است که با برنامه های تدوین شده و کمک مشاوران قابل تحقق است.
وی راهکارپیشرفت اقتصادی کشور را سرمایه گذاری برروی بخش خدماتی دانسته وگفت: کشوری که 70 درصد مشاغل و صادرات خدماتی داشته باشد و 30 درصد بر روی بخش تولیدی سرمایه گذاری کند بسیارموفق است.
این نامزد اصولگرا گفت: اگرمجلس آینده هیچ کاری در زمینه تصویب قوانین جدید نکند و تمام هم و غم خود را بر حسن اجرای قانون، تنقیح و پاکسازی قانون متمرکز کند بهترین اتفاق ممکن خواهد افتاد.
وی با اشاره به فرمایشات رهبرمعظم انقلاب درسال همدلی وهمزبانی افزود: اکنون شاهد بداخلاقی های زیاد نمایندگان مجلس و دولت هستیم که باید رفع بشود. شعارهای اصولگرایان و اصلاح طلبان بجای رسیدگی به مشکلات مردم موجبات تنش و بداخلاقی بین مسئولان شده است و آنها با کلمات بازی می کنند و یکدیگر را به چالش کلامی می کشند.

**بیادی: قانون تحزب باید در کشور تغییر کند
درادامه این نشست دیگر نامزد مجلس دهم در ائتلاف بزرگ اقتدار ملت گفت: مطلبی است که متاسفانه مجلس ما یا آگاهانه یا ناآگاهانه از آن غافل بودند بحث ساختار اجرایی کشور است.
حسن بیادی ادامه داد: ساختار اجرایی کشور دچار مشکلاتی است که خیلی از مشکلات به این ساختار بازمی گردد. وقتی ساختار مشکل داشته باشد طبیعی است بسیاری از معضلاتی که ایجاد می شود سرمنشاش این ساختار است.
وی با بیان اینکه اگر یک یخچالی خراب است هرغذایی که در آن بگذاریم فاسد خواهد شد، ادامه داد: فرق نمی کند دولتی که سرکار می آید اصولگرا باشد یا اصلاح طلب باشد.
این کاندیدای مجلس دهم ادامه داد: ساختار اجرایی کشور ما خوش استقبال و بد بدرقه است و این مشکل به مجلس و کسانی که در نظام تصمیم سازی و تصمیم گیر بازمی گردد، ساختار به این گستردگی حتما انتخاباتش هم دارای مشکلات زیادی است.
این فعال سیاسی اصولگرا به تبلیغات نامزدهای انتخاباتی اشاره کردوگفت: در این سیستم انتخاباتی اگر کسی بخواهد خود را معرفی کند تا او را بشناسند اگر متصل به قدرت و ثروت نباشد اصلا نمی تواند موفق باشد و یا از راه علمی بخواهد وارد شود و بخواهد خود را معرفی کند حداقل به نرخ امروز پنج میلیارد ریال باید هزینه کند بنابراین باید به قدرت یا ثروت وصل شود تا بتواند موفق شود.
وی ادامه داد: به گروه ها و افراد نمی شود انتقاد کرد که چرا اینقدرهزینه می کنید و نمی شود انتقاد کرد بعد از اینکه انتخاب شدی نروید به دنبال جبران کمک هایی که به شما شده است و همه این ها آسیب هایی است که به ساختار اجرایی کشور بازمی گردد.
این فعال سیاسی اصولگرا گفت: پیشنهاد من این است که باید قانون تحزب بازنگری شود که بخشی از آن به قانون اساسی و بخش دیگری به بسترهایی که باید ایجاد شود، مرتبط است.

** کشور حداقل به چهارحزب فراگیر نیاز دارد
بیادی با بیان این که کشور ما حداقل نیاز به چهارحزب فراگیر دارد افزود: بنابراین باید احزاب در کشور کارآمد شوند تا بتوانیم سیستم پارلمانی را در کشور مستقر کنیم.
وی با طرح این سوال که الان مجلس و دولت متعلق به کدام حزب است؟ افزود: کسی نمی داند، هر دولتی که سرکار می آید نه به دولت بعد و نه به مردم پاسخگو است. یا هرمجلسی که می آید به هیچ کسی پاسخگو نیست چون نمی توانیم بگوییم که متعلق به کدام حزب و سهم کدام حزب است و افراد با اسم حزب و باند و ائتلاف وارد مجلس می شوند ولی به هیچ کسی پاسخگو نیستند.

**جمشید وند: احزاب باید در کشور نهادینه شوند
دیگر کاندیدای مجلس دهم به ائتلاف بزرگ اقتدار ملت اشاره کرد و گفت: اگر ما جمع شدیم و این ائتلاف را با شعار نه راست و نه چپ و امنیت، اقتدار، اقتصاد ، اشتغال آمده ایم که برای ملت خدمت کنیم. اگر کسی می گوید اصولگرا است باید در رفتار و کردار نشان دهند که اصولگرای واقعی هستند.
محمود جمشیدوند افزود: مشکلاتی که در ساختار انتخاباتی وجود دارد به دلیل این است که احزاب در کشور ما واقعا جان نگرفته اند و نهادینه نشدند.
این فعال سیاسی اصولگرا درادامه اظهارکرد: مردم باید با با شناخت درست به کاندیداها رای دهند و خودشان باید وقت بگذارند و هزینه کنند تا کاندیداهای اصلح را بشناسند نه اینکه نماینده برود هزینه کند تا او را بشناسند و در واقعا با نهار و شام و بعضی از کارهای دیگر رای بخرد خلاف اخلاق است.
جمشیدوند گفت: نماینده متخصص و متعهد به مردم افرادی هستند که دنبال رفع مشکلات مردم باشند و خودشان طرح بیاورند و دنبال اجرای قانون باشند.
وی یادآورشد: این سیستم انتخاباتی و این گونه تبلیغات که نیاز به خرج میلیاردی دارد باید تغییر کند.

** مشارکت مردم در اقتصاد کم است
سخنگوی ائتلاف بزرگ اقتدار ملت و کاندیدای مجلس دهم به لیست ائتلاف بزرگ اقتدار ملت اشاره کرد و گفت: افرادی که در این لیست هستند دارای تفکر اصولگرایی هستند و افرادی متدین و متخصص و کارآمداند.
نسرین بنایی در ادامه افزود: اصولگرایی را معتقدیم که رهبری فرمودند که شکوفایی اقتصادی داشته باشد و در عمل باشد و سیاست ما عین دیانت ماست و دیانت ما عین سیاست ما است.
وی اظهارکرد: افرادی که در لیست ما قرار دارند افرادی هستند که هم از لحاظ سیاسی، علمی و تخصص سرآمد هستند و افرادی هستند که حرف برای گفتن دارند و راه کار و طرحی را برای یک مجلس قوی دارند تا بازوی قوی برای کمک به دولت باشد.
این نامزد مجلس دهم با بیان اینکه قوانین زیاد داریم و ضمانت اجرایی و نظارت کم داریم گفت: سیاست اقتصاد ما اقتصاد مقاومتی است و امروز ما شاهدیم نقدینگی ما 900 هزارمیلیاردتومان براورد شده که باعث تورم است و تنها کسانی که این فشار را تحمل می کنند مردم هستند.
وی افزود: امیدواریم به وسیله این اقتصاد مقاومتی که رهبری فرمودند و مدیریت صحیح بتوانیم مشارکت مردم را در اقتصاد داشته باشیم که امروز خیلی کم است. وابستگی به نفت کم شود و از شرکت های دانش بنیان استفاده شود.
وی به شعار این حزب در انتخابات اشاره کرد و گفت: ما چهارشاخص امنیت، اقتدار، اقتصاد و اشتغال را عنوان کردیم. امروز ایران در منطقه در شرایطی قرار گرفته است که همه نگاه ها به آن است و هر گامی که بر می داریم در تمام دنیا صادر می شود بنابراین امنیت حرف اول را می زند.ما جامعه ای را می خواهیم داشته باشیم که بتواند در دنیا مقتدرترین کشور باشد.
متاسفانه اشتغال در کشور کمرنگ شده است و افرادی داریم که تخصص دارند ولی در جای اصلی خود قرار نگرفته اند و یا تحصیلات دانشگاهی دارند ولی بیکار هستند بنابراین این گروه آمده اند که بتوانند این شعار را محقق کنند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.