وزیر اسبق کشور در دولت اصلاحات با اشاره به اینکه انتخابات عرصه رقابت است نه عرصه دشمنی و کینه ورزی، گفت: امروز به دنبال مجلسی هستیم که در زمان باقی مانده عمر دولت، حامی آن در عرصه های سرمایه گذاری، ایجاد اشتغال و فراهم کردن فرصت های برابر کار باشد.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، حجت الاسلام عبدالواحد موسوی لاری عصر چهارشنبه در گردهمایی اصلاح طلبان حوزه انتخابیه دماوند - فیروزکوه که در سالن سینما پرستو شهر دماوند برگزار شد، به حضور حداکثری مردم در پای صندوق های اخذ رای تاکید کرد.

وی انتخابات را عرصه رقابت برای داشتن آینده ایی روشن دانست و افزود: عرصه انتخاب و گزینش، عرصه کینه ورزی و دشمنی نیست و اگر به نامزدی رای مثبت می دهیم به معنای کینه ورزی با دیگران نیست بلکه اولویت قرار دادن ظرفیت ها و قابلیت های یک فرد است که می تواند در جهت منافع ملی کشور گامی موثر و استوار بردارد.
وزیر اسبق کشور ادامه داد: باید در این عرصه سیاسی تنها رقابت کرد و از هرگونه رفتاری که برخلاف منش صحیح انسانی است دوری کنیم و با هوشیاری و آگاهی کامل تصمیم بگیریم و از هرگونه هیجان کاذب که ما را از مسیر اصلی دور می کند فاصله بگیریم.
حجت الاسلام موسوی لاری با بیان اینکه باید مجلسی شکل گیرد که با گذشته متفاوت و به سوی جلو گام بردارد، خاطرنشان کرد: امروز باید به داشتن مجلسی فکر کنیم که هم تراز با نظام مقدس جمهوری اسلامی و ایران سربلند باشد.
وی مجلس را نماد آرمان های ملت ایران دانست و تصریح کرد: باید به فکر تشکیل مجلسی باشیم که با تبلور خواسته ها و مطالبات مردم بتواند در مقابل بیگانگان با دقت و هوشیاری و به دور از هیجانات افراطی گری تصمیم بگیرد.
وزیر کشور در دولت اصلاحات استقلال و آزادی را دو رکن اساسی شکل گیری آرمان های ملی کشور دانست و گفت: رسیدن به نقطه استقلال از طریق شعارهای بدون شعور امکان پذیر نیست که باید با بکار گیری خرد و اندیشه جمعی و همچنین برنامه ای صحیح، اهداف را به نقطه مطلوب رساند.
وی از همگان خواست تا برای کاندید مورد نظر، علاوه بر پیشینه وی، سوابق کاری و حضورش در اردوگاه های سیاسی مورد توجه قرار گیرد.
وزیر اسبق کشور به دو جریان سیاسی اصلاح طلبان و اصول گرایان اشاره کرد و افزود: طی چند دهه اخیر دو جریان در جامعه ما به تدریج شکل گرفته که اصول گرا و اصلاح طلب نام دارد و امروز هدف ما تخریب این دو گروه نیست زیرا عرصه رقابت، عرصه تخریب نیست اما نمی توان از کارنامه فعالیت های این دو جریان بی تفاوت گذشت.
وی ادامه داد: ایران اسلامی یک کشور ثروتمند و غنی است چرا که از قابلیت ها و پتانسیل های ارزشمندی در بخش گردشگری، معادن، ثروت های زیرزمینی، نیروهای خلاق و تحصیل کرده و... برخوردار است که اگر از ظرفیت های آن به درستی استفاده نشود و از نیروی خلاق کشور که سرمایه های اجتماعی ما هستند در بهترین وجه مورد بهره گیری قرار نگیرندبطور قطع به این کشور ظلم شده است.
حجت الاسلام موسوی لاری تصریح کرد: در دوران اصلاح طلبان با وجود تمامی محدودیت ها و همچنین داشتن درآمد نفتی 160 تا 170 میلیارد دلاری در کشور، خدمات و اقدامات ارزشمندی در راستای توسعه و پیشرفت ایران برداشته شد اما در دولت اصول گرایان با وجود آنکه تمامی ارکان کشور به نفع این دولت بود و همچنین درآمد نفتی کشور به 750 تا 800 میلیارد دلار رسید، کمتر شاهد خدمات مطلوب بودیم.
وی ادامه داد: از سوی دیگر فساد اقتصادی یک اتفاق نامیمون در کشور بود که این سوال را در ذهن مردم ایجاد می کند که نمایندگان محترم سرگرم چه کاری بودند که این فسادها با اعداد نجومی در ذهن آنان پیشه پا افتاده به نظر رسیده است.
وزیر سابق کشور با بیان اینکه امروز دوباره در مقام گزینش قرار گرفته ایم، گفت: امروز باید به فکر شکل گیری مجلسی باشیم که در مقابل اینگونه مسائل حساسیت نشان دهد و مقتدر، آگاه، توانمند و با توجه به اولویت های جامعه برای پیشبرد اهداف دولت که در راستای تحقق توسعه اقتصادی کشور و برجام است، تلاش می کند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.