سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه و جان کری همتای امریکایی وی در گفت و گویی تلفنی در باره نقشه راه طرح آتش بس درسوریه گفت و گو و تبادل نظر کردند.

به گزارش جماران به نقل ازایسنا، این گفت و گوی تلفنی عصرچهارشنبه به ابتکار طرف امریکایی انجام گرفت و وزرای خارجه دو کشور در راستای دستورات روسای جمهوری روسیه و آمریکا درخصوص آتش بس و ترک مخاصمه درسوریه به استثنای مبارزه با گروه های تروریستی گفت و گو کردند.

وزرای خارجه روسیه و آمریکا به گفت و گو درباره اقدامات لازم برای برقراری آتش بس در سوریه و هماهنگی دو کشور از جمله از طریق سازمان های نظامی ادامه دادند.
لاوروف و کری همچنین به بررسی مسایل مربوط به ازسرگیری مذاکرات برای حل و فصل مسایل سیاسی سوریه و نیز موضوعات مربوط به همکاری در چارچوب گروه حامیان سوریه و شورای امنیت سازمان ملل پرداختند.
علاوه بر آن وزیران خارجه روسیه و امریکا به تبادل نظر درباره برخی مسایل دو جانبه پرداختند.
روسیه در آستانه برقراری آتش بس در سوریه که برای 27 فوریه جاری برنامه ریزی شده است با سران چندین کشور در این مورد رایزنی کرد.
به گزارش دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه امروز با حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران، بشار اسد رئیس جمهوری سوریه و سلمان پادشاه عربستان سعودی در باره آتش بس در سوریه تلفنی گفت و گو کرد.
پوتین و روحانی روزچهارشنبه در این گفت و گوی تلفنی به تفصیل در مورد بحران سوریه و ابتکار پیشنهادی رئیسان جمهوری روسیه و آمریکا برای برقراری آتش بس درسوریه گفت و گو و مذاکره کردند.
بر اساس اعلام کاخ کرملین، دو طرف به اهمیت اقدامات مشترک ایران و روسیه برای حل و فصل بحران سوریه از جمله ادامه مبارزه قاطعانه با داعش، جبهه النصره و سایر گروه های تروریستی فعال درسوریه اشاره کردند.
پوتین و روحانی همچنین پایبندی روسیه و ایران برای حل و فصل سیاسی مسائل سوریه را مورد تاکید قرار دادند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.