کاخ کرملین اعلام کرد «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه امروز با «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه و «حسن روحانی» رئیس جمهوری ایران تلفنی گفت و گو کرد و طرفین درباره برقراری آتش بس در سوریه تبادل نظر کردند.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین اعلام کرد: پوتین و روحانی روز چهارشنبه در این گفت و گوی تلفنی به تفصیل در مورد بحران سوریه و ابتکار پیشنهادی رئیسان جمهوری روسیه و آمریکا برای برقراری آتش بس در سوریه گفت و گو و مذاکره کردند.

بر اساس اعلام کاخ کرملین، دو طرف به اهمیت اقدامات مشترک ایران و روسیه برای حل و فصل بحران سوریه از جمله ادامه مبارزه قاطعانه با داعش، جبهه النصره و سایر گروه های تروریستی فعال در سوریه اشاره کردند.
پوتین و روحانی همچنین پایبندی روسیه و ایران برای حل و فصل سیاسی مسائل سوریه را مورد تاکید قرار دادند.
پوتین امروز همچنین با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه در گفت و گویی تلفنی درباره برنامه های برقراری آتش بس در این کشور تبادل نظر کرد.
به گزارش دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین، رئیسان جمهوری دو کشور درباره مسائل مختلف مربوط به بحران سوریه با توجه به توافق روسیه و آمریکا برای برقراری آتش بس گفت وگو و تبادل نظر کردند.
بشار اسد، بیانیه رئیسان جمهوری روسیه و آمریکا در مورد برقراری آتش بس را دربرگیرنده گامی مهم برای حل و فصل سیاسی مسائل سوریه خواند.
رئیس جمهوری سوریه همچنین بر آمادگی دمشق برای کمک به برقراری آتش بس در سوریه تاکید کرد.
برپایه توافق روز دوشنبه رئیسان جمهوری روسیه و آمریکا از 27 فوریه جاری (هشتم اسفند 94) در سوریه آتش بس برقرار می شود.
روسیه اعلام کرده است که برای برقراری آتش بس میان معارضان سوری و دولت مرکزی سوریه تلاش می کند، اما آتش بس شامل گروه های تروریستی نمی شود و بمباران مراکز این گروه ها در نقاط مختلف سوریه پس از 27 فوریه زمان برقراری آتش بس نیز ادامه خواهد یافت.
روسیه در بیش از 5 ماه گذشته با حدود 70 هواپیما و بالگرد نظامی مراکز تروریست ها در سوریه را بمباران می کند و تا کنون خسارات بسیار سنگینی به گروه های تروریستی در این کشور وارد کرده و این اقدامات خشم آمریکا و برخی متحدان غربی و منطقه ای آن را برانگیخته است.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.