بانوی جوان فوتبالیست کشورمان که دوشنبه شب نامش در برنامه نود خیلی بیشتر از قبل مطرح شد، معتقد است این اتفاق می تواند به سود فوتبال بانوان باشد.

بانوی جوان فوتبالیست کشورمان که دوشنبه‌شب نامش در برنامه نود خیلی بیشتر از قبل مطرح شد، معتقد است این اتفاق می‌تواند به سود فوتبال بانوان باشد. او که از نظر عادل فردوسی‌پور و همکارانش یکی از زیباترین گل‌های ٢ ماه قبل فوتبال ایران را به ثمر رسانده بود، درنهایت بعد از ٢ بازیکن سرخابی به‌عنوان سوم دست یافت که برای یک فوتبالیست دختر و آن هم برخلاف عرف همیشگی برنامه نود قطعا نتیجه خوبی به حساب می‌آید. به همین بهانه با الهام فرهمند، بازیکن تیم آینده‌سازان میهن اصفهان که به گفته خودش ٥بار در اردوی تیم‌ملی نیز حضور داشته، دقایقی همکلام شدیم.

به گزارش جماران، در ادامه گفت‌وگوی «شهروند» را با این سومین گلزن برتر ٢ماه اخیر فوتبال ایران می‌خوانید:

شاید تمام بینندگان برنامه نود از قرار گرفتن گل یک بانوی فوتبالیست در نظرسنجی این برنامه متعجب شدند. خودت هم قطعا چنین حسی داشتی.
روز قبل از پخش برنامه نود بود که متوجه شدم این گل قرار است در برنامه نود پخش شود چون از سوی مسئولان این برنامه فیلم این گل به سرپرست ما ارسال شد و پرسیدند که چه کسی آن را به ثمر رسانده است. البته من فکر می‌کردم قرار است در بخشی از برنامه گزارشی درباره فوتبال بانوان پخش شود و اشاره‌ای هم به گل من خواهد شد اما وقتی اول برنامه فهمیدم گل من در میان ٦ گل برتر ٢ ماه اخیر است، واقعا سورپرایز شدم.

‌ عکس‌العمل اطرافیانت چگونه بود؟
باور کنید در همان ساعات پایانی شب شاید نزدیک به ١٠٠ نفر به من زنگ زدند و پیامک دادند. از دوست و آشنا گرفته تا بازیکنان سایر تیم‌های لیگ به من تبریک ‌گفتند و همه خوشحال بودند. به‌هرحال مطرح شدن نام من مهم نبود، بلکه مهم این بود فوتبال بانوان نامش در برنامه نود باشد و بیشتر دیده شود که خدا را شکر این اتفاق رخ داد.

فکر می‌کردی بتوانی بیش از ٢٠٠‌هزار رأی بیاوری و در رده سوم قرار بگیری؟
هرگز فکرش را نمی‌کردم. بالاخره این برای نخستین‌بار بود که فردوسی‌پور تصمیم گرفت از یک گل فوتبال بانوان در کنار آقایان استفاده کند. در ضمن فیلمی که گل مرا نشان می‌داد، خیلی بی‌کیفیت بود و این هم به خاطر امکانات پایین فوتبال بانوان است. درنهایت این‌که بعد از بازیکنان استقلال و پرسپولیس توانستم در رده سوم بایستم، نشان می‌دهد که تمام بانوان بیننده این برنامه به من رأی داده‌اند. شاید اگر محبوبیت تیم‌های پایتخت نبود و کیفیت فیلم گل من هم بیشتر بود،‌ می‌توانستم بیشتر از این هم رأی بیاورم و بالاتر از بقیه باشم. با این حال صرف این‌که در این نظرسنجی بودم، برایم ارزشمند بود و از فردوسی‌پور تشکر می‌کنم.

فکر می‌کنی این کار فردوسی‌پور می‌تواند تاثیری روی حمایت از فوتبال بانوان داشته باشد؟
امیدوارم که مسئولان این برنامه را دیده باشند و به استعدادی که در میان فوتبالیست‌های بانوان وجود دارد، پی برده باشند. اتفاقی که در برنامه نود افتاد، می‌تواند سرآغازی برای توجه بیشتر حداقل در برنامه ورزشی به فوتبال بانوان باشد. البته امیدوارم فردوسی‌پور هم این کارش را ادامه دهد و حتی دقایقی از برنامه‌اش را به فوتبال بانوان اختصاص دهد.

‌ تا به حال شده میزان امکانات و قراردادهای فوتبال بانوان را با آقایان مقایسه کنی؟
میزان قراردادم با باشگاه آینده‌سازان میهن را نمی‌توانم بگویم، البته فقط در همین حد اعلام کنم که تا به حال نزدیک ٣‌میلیون تومان دریافتی داشته‌ام، فصل هم به اتمام رسیده است. با این حال گلایه‌ای ندارم چون باشگاه وعده داده که مشکل ما حل شود. قرارداد ‌سال قبل من نیز ١٢‌میلیون بود که خودتان خوب می‌دانید با قراردادهایی که در فوتبال آقایان بسته می‌شود، قابل مقایسه نیست.

شنیده‌ایم که بازیکن ملی‌پوش هم هستی. درست است؟
تقریبا چندباری به اردوهای تیم‌ملی دعوت شده‌ام و بازیکن ملی‌پوش محسوب می‌شوم. البته یک‌سالی می‌شود که اردوهای تیم‌ملی اصلا تشکیل نشده اما در آخرین اردو که برای مسابقات انتخابی المپیک بود، حضور داشتم.

در تیمی هم بازی می‌کردی که در اواسط فصل قصد انصراف داشته است...
من در تیم آینده‌سازان بازی می‌کردم که شانس اول قهرمانی بود اما به‌دلیل مشکلاتی که داشتیم، مدیران تیم تصمیم به انصراف گرفتند. با این حال دوباره به لیگ برگشتیم و شانس قهرمانی هم داشتیم اما درنهایت چهارم شدیم. قرارداد من هم با این تیم به پایان رسیده و هنوز برای ‌سال آینده تصمیمی نگرفته‌ام.

وضع لیگ برتر فوتبال بانوان این‌قدر خراب است که باشگاه‌ها حاضر به تیمداری نیستند؟
بله، خیلی از باشگاه‌ها به مشکلات مالی برخوردند و ما نیز یکی از آنها بودیم. تا جایی که من می‌دانم حتی مسئولان باشگاه نمی‌توانستند در بازی‌های بیرون از خانه برای تیم اسکان و تغذیه تهیه کنند. این مشکلات تا دلتان بخواهد در فوتبال بانوان هست و اصلا حمایت نمی‌شویم. باز هم می‌گویم امیدوارم برنامه نود پیشقدم شده باشد تا اسپانسرها به سوی فوتبال بانوان بیایند. همین تیم آینده‌سازان شاید دیگر از‌ سال آینده نتواند در لیگ شرکت کند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.