یک مقام مسوول در حزب دموکرات کردستان روز چهارشنبه از مصادره 122 واحد مسکونی شهروندان کرد در شرق موصل به دست تروریست های داعش خبر داد.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، «سعد مموزینی» مسوول رسانه ای حزب دموکرات کردستان عراق اعلام کرد که دیوان به اصطلاح محاسبه تروریست های داعش، بر اساس قوانینی که وضع کرده است، 122 واحد مسکونی متعلق به شهروندان کرد عراقی در مناطق «حی التامیم»، «الجزایر» و «کراج الشمال» واقع در شرق موصل را به نفع خود مصادره کرد.

به گفته این منبع عراقی، صاحبان این منازل، چندین ماه است که خانه های خود را به دلیل حضور داعش و درگیری در این مناطق ترک کردند.
مموزینی افزود: تروریست های داعش با یورش به منازل شهروندان عراقی در این منطقه از آن ها خواستند که سند مالکیت خانه خود را در اختیار آنها قرار دهند و پس از این، آنها خانواده های عراقی را مجبور به ترک منازل خود کردند.
گروهک ترویستی داعش دهم ماه ژوئن سال 2014میلادی (20خرداد 93) شهر موصل مرکز استان نینوای عراق را به اشغال خود درآورد و پس از آن نیز برخی مناطق دیگر عراق را اشغال کرد. این گروهک تروریستی در این مدت مرتکب جنایت های زیادی در این کشور شده است که اعدام مردم بی گناه و مخالف خود تنها بخشی از این جنایت ها است.
دبیرکل «کتائب سیدالشهدا» از گروه های مقاومت اسلامی در الحشد الشعبی، زمان عملیات آزادسازی موصل مرکز نینوا در 400 کیلومتری شمال بغداد را دو ماه آینده ذکر کرد و گفت: الحشدالشعبی برای شرکت در عملیات موصل اصرار دارد تا مانند رمادی به ویرانه تبدیل نشود.
بر اساس این گزارش، تروریست های داعش که اکنون با پیشروی های گسترده نیروهای عراقی در بخشی از مناطق از جمله استان الانبار تلفات جانی و مالی سنگینی متحمل شدند، اکنون سعی می کند شکست های خود را به نحوی جبران کند.
همچنین افت شدید قیمت نفت و پیشروی های گسترده نیروهای عراقی و سوری در مرز های ترکیه ، محدوده مانور تروریست های داعش برای صدور منابع نفتی خود را محدوده کرده است. این گروه افراطی با مشکلاتی در تامین منابع مالی روبه رو شده است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.