من دلیلی برای انصراف نمی بینم. از گذشته مستقل بوده ام و در انتخابات دهم هم مستقل می آیم و در هیچ لیست سیاسی نیستم و نخواهم بود.

«سیدمهدی هاشمی» از اعضای فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی با رد درخواستهای مکرر شورای ائتلاف اصولگرایان برای انصراف نامزدهایی که در فهرست واحد آن جای نگرفته اند، گفت که او نه تعهدی برای این کار داده و نه قصد دارد از صحنه انتخابات خارج شود.

به گزارش جماران، هاشمی نماینده تهران که هم اکنون رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی است، امروز در گفت وگو با ایرنا اظهارداشت: «لیست اول(لیست ائتلاف اصولگرایان) بسته شده است، من عضو این لیست نیستم و در لیست دومی هم نخواهم بود. »
وی در واکنش به اظهارات مکرر «غلامعلی حدادعادل» سخنگوی شورای ائتلاف اصولگرایان که از از دیگر نامزدهای اصولگرایی که در لیست ائتلاف نیستند، خواسته است برای حفظ وحدت به نفع لیست واحد اصولگرایان در تهران انصراف دهند، گفت: « من دلیلی برای انصراف نمی بینم. از گذشته مستقل بوده ام و در انتخابات دهم هم مستقل می آیم و در هیچ لیست سیاسی نیستم و نخواهم بود.»
هاشمی همچنین از این موضوع که شورای ائتلاف اصولگرایان از نامزدهای وابسته به این ائتلاف برای حضور یا عدم حضور در لیست این ائتلاف تعهد گرفته است؟، گفت: «من چنین تعهدی را نه نه دیده ام ، نه داده ام و نه چیزی در باره آن شنیده ام.»
این نماینده اصولگرا در پاسخ به این سوال که آیا دیگران چنین تعهدی را داده اند؟، اظهار داشت: «من در مورد خودم صحبت می کنم.»
سیدمهدی هاشمی در پاسخ به این سوال که آیا ائتلاف اصولگرایان برای انتخاب اعضای فهرست واحد خود، معیار خاصی داشته است؟، گفت: « در این باره چیزی نمی دانم چون به من هیچ توضیحی نداده اند که چرا در لیست نیستم.»
خبرنگار ایرنا از او پرسید آیا کسانی که در لیست اصولگرایان نیستند و می خواهند به صورت مستقل در انتخابات حضور یابند، مانع انسجام اصولگرایان نخواهند بود؟.
هاشمی گفت: به ما چیزی در این باره نگفته اند.
وی در باره احتمال ارایه فهرست متفاوتی با فهرست شورای ائتلاف اصولگرایان در تهران از سوی اصولگرایان که در لیست یادشده قرار ندارند؟، اظهار داشت: « خدا را شکر می کنم در این دوره ، وحدت و همبستگی بین اصولگرایان و غیر اصولگرایان نسبت به دوره های قبل بیشتر بوده است ولی بعد از آن را نمی دانم.»
این نماینده اصولگرای مجلس افزود: «ما رای نیاوریم برنده ایم ،رای هم بیاوریم برنده ایم.»
سیدمهدی هاشمی در مورد آرایش سیاسی و انتخاباتی گروه ها و جناح ها در نزدیکی انتخابات مجلس دهم گفت: ما با هر دولتی که به مردم خدمت کند، همراه هستیم، هم با دولت قبل بودیم و هم با این دولت هستیم.
وزیر پیشنهادی احمدی نژاد برای وزارت تعاون و معاون عمرانی وزارت کشور در دولت اول او افزود: « ما به دولت قبل انتقاداتی داشتیم، به این دولت نیز انتقاداتی داریم ولی انتقاد ما سازنده است و باعث بالندگی و رشد می شود.»

**افزایش مشارکت مردم در انتخابات آتی
نماینده کنونی مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر حضور حداکثری مردم در انتخابات آتی گفت: ما امسال شاهد انتخابات پررنگ تری خواهیم بود و مشارکت در این دوره بیشتر از دوره های قبلی خواهد بود و نشاط بیشتری در جامعه حکمفرما می شود.
وی افزود: انتخابات صحنه رقابت است و در این صحنه های رقابت است که نقاط ضعف و قوت مشخص شده و رکوردها زده می شود. علاوه بر آن، نتیجه انتخابات روشن می کند که چه افراد و گروههایی بهتر مطالبات و نیازهای مردم را تشخیص داده و رای آنها را گرفته اند.
به عقیده هاشمی، یکی از دلایلی که باعث افزایش مشارکت مردم در این دوره انتخابات خواهد بود، تلاش دشمنان برای عدم حضور مردم است.
وی گفت: مردم ایران همواره در مقابل تهدیدها ایستاده اند و هر چه دشمن تلاش کند که مشارکت مردم را کاهش دهد، مشارکت آنها بیشتر خواهد شد.
وی با تاکید بر اینکه امروز اصلی ترین مطالبات مردم حول موضوعات اقتصادی و معیشتی است، گفت: وظیفه نظام و دولت است که این موضوعات را پیگیری کند.
رییس کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از وضعیت کنونی اقتصادی کشور و رشد نقدینگی خاطرنشان کرد که رونق گرفتن بخش مسکن موجب ایجاد اشتغال و حرکت دیگر بخشهای صنعتی و تولیدی کشور خواهد شد.
به عقیده وی، با وجود مسکن مهر و ساخت و سازهایی که صورت گرفته، کشور هنوز با مشکل جدی کمبود مسکن روبرو است و دولت باید برای این وضع چاره ای بیندیشد.
هاشمی از ساخت مسکن مهر در دولت قبل دفاع کرد و گفت که به نظر من، این طرح 85 درصد با موفقیت همراه بوده و در حدود 15 درصد توفیق نداشته است که بیشتر ناشی از مشکلات جایابی، امکانات زیربنایی و مسائلی از این دست است.
این نماینده اصولگرا در همین زمینه دولت دکتر حسن روحانی را متهم کرد که در زمینه مسکن بویژه اجرای طرح مسکن اجتماعی اقدام چندانی انجام نداده است.
هاشمی در ادامه، نقش مجلس را ریل گذاری در بخش های مختلف برای دولت دانست و بر لزوم هماهنگی آنها در بخشهای مختلف تاکید کرد اما گفت که این به معنای آن نیست که مجلس باید وکیل الدوله باشد.
وی افزود: متاسفانه، سلیقه ها و تصمیم گیری های متفاوت، منابع کشور را به هدر می دهد. ما برای ابرقدرت شدن هیچ چیز کم نداریم و بهترین دارایی ما نیروی انسانی ما است.
این نماینده مجلس در پاسخ به این سوال که به نظر وی، آیا اکثریت نمایندگان مجلس کنونی در دور بعدی نیز حضور خواهند داشت؟، گفت: این موضوع قابل پیش بینی نیست چون مردم آن چه را انتخاب می کنند که مصلحت و منافعشان در آن است. ما نباید توقع داشته باشیم که مجلس و دولت مرید و مراد هم باشند ولی همدلی و همزبانی و همراهی آنها یک ضرورت است.
تبلیغات انتخاباتی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از فردا 29 بهمن ماه آغاز می شود تا این انتخابات همزمان با انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری هفتم اسفند ماه سال جاری در سراسر کشور برگزار شود.
بر اساس اعلام ستاد انتخابات کشور، جمعیت واجد شرایط کشور برای رای دادن در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری 54 میلیون و 915 هزار و 24 نفر است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.