پاری سن ژرمن در خانه مقابل چلسی به برتری رسید و بنفیکا در ثانیه های پایانی زنیت را شکست داد.

مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا سه شنبه با برگزاری 2 دیدار آغاز شد که پاری‌سن‌ژرمن در خانه مقابل چلسی به برتری رسید و بنفیکا در ثانیه های پایانی زنیت را شکست داد.

به گزارش جماران به نقل از ایلنا، در نخستین شب از ئور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا دو دیدار برگزار شد که طی آن پاری‌سن‌ژرمن در خانه مقابل چلسی به برتری رسید و بنفیکا در ثانیه های پایانی زنیت را شکست داد.

پاریسن ژرمن 2-1 چلسی

در حساس ترین مصاف این شب، پاریسن‌ژرمن فرانسه در خانه به مصاف چلسی رفت. این دیدار که در فصل قبل نیز تکرار شده بود با میدان داری شاگردان بلان آغاز شد. در دقیقه '39 اوبی میکل با خطا روی مورا، یک ضربه ایستگاهی پشت محوطه نصیب پاریسی ها کرد و ضربه زلاتان نیز با برخورد به پای میکل تغییر مسیر داد و درون دروازه قرار گرفت تا حساب کار 1-0 شود.

در ادامه هر چه به انتهای نیمه اول نزدیک شدیم این چلسی بود که بازی را در اختیار گرفت تا اینکه در دقیقه '1+45 روی کرنر به دست آمده برای چلسی، ویلیان توپ را به روی دروازه ارسال کرد و با اثر گذاری کوستا، توپ بین مدافعان پاریس به اوبی میکل رسید و او با یک ضربه دروازه تراپ را باز کرد تا نیمه اول با تساوی 1-1 به پایان برسد.

در نیمه دوم میزبان مسلط‌تر از نماینده انگلیس بازی کرد و بالاخره در دقیقه '78 تعویض طلایی بلان جواب داد و روی پاس پشت دفاع دی ماریا، کاوانی از زاویه ای تنگ با ضربه ای زیبا توپ را از میان پاهای کورتوا وارد دروازه کرد تا حساب کار 2-1 شود.

در نهایت این بازی با پیروزی 2-1 میزبان پایان یافت تا هیجان بیشتری به دیدار برگشت منتقل شود.

بنفیکا 1-0 زنیت

در دیگر دیدار این شب، بنفیکا در خانه به مصاف زنیت رفت که این دیدار پر افت خیز بین نمایندگان پرتغال و روسیه با گل ثانیه‌های پایانی یوناس به نفع بنفیکا خاتمه یافت تا عقاب‌ها پیروزی را در آغوش بگیردند و به صعود امیدوار بمانند.

در دقیقه 90 بازی، ضربه آزادی را که از بنفیکا از خطای کریستیتو به دست آورد، گایتان روی دروازه فرستاد، یوناس در میانه محوطه جریمه روی سر مدافعان زنیت بلند شد و توانست دروازه حریف را باز کند تا بازی با همین تک گل به نفع عقابهای پرتغال به اتمام برسد.

دیدارهای برگشت این دو بازی در تاریخ 9 مارس برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.