شایعه ای مبنی بر منفی شدن نمونه B الکسی لوچف مطرح شده که در صورت صحت داشتن، غول روسی در المپیک ریو حضور خواهد داشت

شایعه‌ای مبنی بر منفی شدن نمونه B الکسی لوچف مطرح شده که در صورت صحت داشتن، غول روسی در المپیک ریو حضور خواهد داشت و رکورد جهان هم به نام او ثبت می‌شود.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا، الکسی لوچف در مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان 2015 موفق به شکستن رکوردهای دوضرب و مجموع جهان و کسب مدال طلا در دسته فوق سنگین شد اما در کمتر از یک ماه پس از مسابقات جهانی، تست دوپینگ او مثبت اعلام شد که البته لوچف و وزیر ورزش روسیه به هیچ عنوان زیر بار این موضوع نرفتند و درخواست بررسی نمونه B را دادند.

علاوه بر لوچف وزنه‌برداران زیادی تستشان در نمونه اولیه مسابقات جهانی مثبت اعلام شد. با وجود اینکه نزدیک به دو ماه از اعلام اسامی نفراتی که تستشان مثبت شده، می گذرد اما هنوز جواب نمونه B هیچ کدام از آنها اعلام نشده است. با این حال شایعه ای مبنی بر اینکه نمونه B لوچف منفی بوده، مطرح شده است.

بنابر دفاعیاتی که روس ها داشتند داروی ممنوعه که در نمونه A لوچف وجود داشت به دلیل مصدومیت از آن استفاده کرده است. وزیر ورزش روسیه نیز همان موقع که نمونه اولیه لوچف مثبت شد اعلام کرد که این وزنه بردار مشکل پارگی رباط داشته است.

البته فدراسیون جهانی وزنه برداری هنوز این موضوع را تایید نکرده و نظر قطعی در مورد نمونه B این وزنه بردار روس نداده است. با این وجود، اینکه اعلام نتایج نمونه B وزنه برداران طول کشیده این شائبه را به وجود می آورد که شاید بخواهند لوچف را به المپیک ریو برسانند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.