خبرگزاری رویترز عصر سه شنبه آخرین آمار کشته و زخمی های تصادف صبح امروز دو قطار مسافربری در آلمان را 10 کشته، 81 مجروح و یک مفقود اعلام کرد.

به گزارش به نقل از ایرنا، این درحالی است که بسیاری از رسانه های محلی و بین المللی در ساعات اولیه بروز این حادثه مرگبار، تعداد کشته ها را 8 تن و زخمی ها را نیز بیش از 150 تن اعلام کرده بودند.
این گزارش به نقل از الکساندر دوبریندت، وزیر حمل و نقل آلمان آورده است که ساعت 7 صبح امروز به وقت محلی (9:30 به وقت تهران) دو قطار مسافری در این کشور به گونه ای با هم تصادم کردند که ضمن خارج شدن چند واگن آنها از خط، 10 تن کشته و 81 زخمی بر جای گذاشتند.
پلیس مونیخ نیز از مفقود شدن یک تن از 100 مسافر این دو قطار سریع السیر که از روبرو با هم سرشاخ شدند خبر داد و افزود : پلیس و مقامات امنیتی هنوز نتوانستند علت این حادثه را که در41 کیلومتری جنوب شرقی شهر مونیخ در حد فاصل ' بدآیبلنگ' و 'کلوبرمورد' در ایالا باواریا در نزدیکی مرز اتریش در جنوب این کشور رخ داده است کشف کنند.
مقامات وزارت بهداشت آلمان با پیش بینی اینکه ممکن است آمار کشته های این حادثه اضافه شود اظهار داشتند که 63 تن از مجروحان دارای جراحات سبک بودند اما حال 18 تن از آنها بسیار وخیم است.
نیمه آبان ماه گذشته نیز براثر برخورد یک قطار مسافربری با یک دستگاه کامیون نظامی آمریکا در آلمان دو تن جان باختند و بیش از 20 نفر مجروح شدند.
اگرچه در سال 2011 نیز حادثه مشابهی درهمین منطقه به 10 کشته اتفاق افتاده بود اما شدیدترین تصادف دو قطار در این کشور در سال 1998 اتفاق افتاده بود که 101 کشته در پی داشت.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.