استقرار دموکراسی تنها از کانال مجلس میسر می شود.

عضو شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام گفت: در مانیفست سیاسی امام خمینی(ره)، مجلس استوانه نظام است و ما به هیچ عنوان با این مانیفست قهر نخواهیم کرد. در عین حال، علیرغم رد صلاحیت ها در 95 درصد حوزه های انتخابیه، نامزدهای تایید شده اصلاح طلب داریم.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، هادی غفاری افزود: « علیرغم رد صلاحیت بسیاری از نامزدهای مطرح اصلاح طلب، خوشبختانه ما هنوز در بیش از 95 درصد حوزه های کشور نامزد داریم و حتی در برخی حوزه ها با تورم کاندیدا روبرو هستیم. البته، اصلاح طلبی مثل هر اندیشه دیگری ضریب دارد و نامزدهای تایید صلاحیت شده ما ضریبهای متفاوتی دارند.»

این عضو شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام، خواسته اصلی تشکل خود و گروههای همفکر را پیروزی اصلاح طلبان در انتخابات دهمین دوره مجلس در هفتم اسفند بیان کرد ولی با این وجود، احتمال حمایت گروههای اصلاح طلب از اصولگراهای معتدل را در این انتخابات، قطعی دانست.
وی گفت: « در 5 درصد باقیمانده از حوزه های انتخابیه ای که در آنها نامزد اصلاح طلب نداریم، از اصولگراهای معتدل و واقعی استفاده خواهیم کرد.»
هادی غفاری توضیح داد: « در صورتی که نامزد اصلاح طلبی نداشته باشیم که در حوزه خود به اصلاحات شهره باشد، از اصولگرای آن ناحیه حمایت می کنیم.البته اصولگراهایی که بدانند مجلس جای مذاکره و گفت و گو است، نه جای بی ادبی و افراط.»
این روحانی شناخته شده و فعال سیاسی اصلاح طلب تاکید کرد: « به عنوان یک طلبه از مردم خواهش می کنم حتما در انتخابات شرکت کنند و رای بدهند چرا که قهر با صندوق آرا، قهر با تعیین سرنوشت خویش است.»
وی با بیان اینکه ما از مردم می خواهیم به فهرست اصلاح طلبان رای دهند،«چرا که آینده روشن است»، استقلال و تامین آزادی های مشروع و قانونی جامعه را اولویت اصلی مجلس آینده دانست و گفت: مردم باید احساس کنند در کشوری آزاد زندگی می کنند. مطابق قانون اساسی، آنها باید احساس راحتی کرده، از بگیر و ببند خبری نباشد و سخنرانی ها و تجمع های قانونی باید به سادگی و در امنیت برگزار شود.
این فعال سیاسی گفت: مجلس آینده به بحث عدالت اجتماعی نیز باید توجه ویژه ای کند چرا که این نظام، اسلامی است و فلسفه فرستادن پیامبران الهی نیز برقراری قسط و عدل بوده است.
غفاری خاطرنشان کرد: جامعه باید با معیار عدالت اجتماعی اداره شود و لازمه آن، داشتن اقتصادی مبتنی بر تولید ملی است؛ اقتصادی که دلالی و رانت خواری در آن جایی نداشته باشد.
وی یادآور شد: برای نظام و جامعه ما زشت است که جوانی 20 ساله بخاطر بیکاری در خیابان ها بایستد و از راننده ها بخواهد اجازه دهند شیشه ماشینشان را پاک کند یا اینکه زنها و دختران جوان در خیابان گل بفروشند.


* استقرار دموکراسی تنها از کانال مجلس میسر می شود
عضو شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام گفت: من به هیچ عنوان به تحریم انتخابات اعتقاد ندارم و بر این باورم که تنها راه استقرار دموکراسی در نظام جمهوری اسلامی از کانال مجلس می گذرد.
غفاری با بیان اینکه در لسان و ادبیات بنیانگذار جمهوری اسلامی، پارلمان مرکز همه تصمیم گیری ها بود ، تصریح کرد: طبق نظر امام خمینی(ره)، تمام تصمیمات اقتصادی و اجتماعی بر عهده مجلس بود و ایشان مجلس را استوانه نظام می دانست.
این نماینده دوره های اول ، دوم و سوم مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس از دید امام(ره) مظهر و سمبل اراده مردم است، طوری که باید بتواند تریبونی برای بیان تمامی مشکلات باشد. دیدگاه امام در واقع ،تبیین خط مشی و چارچوب و به تعبیر دیگر ، تببیین مانیفست نظامی است که با رهبری ایشان و خون شهدا به وجود آمده است.

**در دولت قبل، هویت ملی ما بیش از اقتصاد آسیب دید
هادی غفاری تاکید کرد: مجلس محل دعواهای قومی و قبیله ای نیست و مکانی هم نیست که برخی برای پرکردن جیب خود وارد آن شوند.
رئیس موسسه الهادی، قهر با صندوق ها را بازی با سرنوشت خود خواند و گفت: به عنوان یک روحانی این کار را حرام می دانم. 37 سال از انقلاب می گذرد و هنوز نشده که بدون وضو پای صندوق رای بروم چون همان حرمتی را که برای نماز خواندن قائلم برای رای دادن نیز قائلم.
وی تاکید کرد: رای ندادن اشتباه بزرگی است. باید مردم روشن شوند که خط مشی فعلی مجلس و طرز فکری که بر آن حاکم است باید تغییر کند. مردم بایستی بدانند که مجلس نهم چه بلایی را بر سرسیاست اجرایی کشور آورد و آن وقت تصمیم بگیرند که می خواهند این تفکر همچنان برمجلس تسلط داشته باشد یا خیر؟
به عقیده هادی غفاری، مجالس هشتم و نهم به گونه ای عمل کردند که بدترین شرایط اجرایی بر کشور حاکم شد و هویت ایرانی اسلامی ما ضرباتی جدی خورد و معلوم هم نیست چقدر طول بکشد تا این هویت احیا شود.
وی همچنین با انتقاد شدید از رییس دولتهای نهم و دهم، او را متهم کرد که کشور را به سمت بی هویتی برده است.
هادی غفاری گفت: به نظر من هویت ملی مهمتر از اقتصاد است. چرا ما برای شاهنامه فردوسی و بوستان سعدی احترام قائل هستیم؟ آیا این کتاب ها سود اقتصادی وافری را به ما می رسانند یا اینکه این گونه آثار زبان و هویت ملی اسلامی ما را شکل می دهند و آن را زنده نگه می دارند؟!
این فعال سیاسی افزود: وقتی رئیس جمهور کشوری با این سابقه تمدن چند هزار ساله و با آن درخشش انقلابی در جنگ تحمیلی به سازمان ملل می رود انتظار هر ایرانی این است که وی طوری صحبت کند که ایران و ایرانی در نگاه مردم سایر کشورهای جهان سربلند و مفتخر شوند نه اینکه به محض اینکه پای تریبون می رود همه سالن را ترک کنند.
غفاری به دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: جوانان ما با هدف حفظ اسلام و وطن که به نظر من هیچ تضادی با هم ندارند و روایت حب الوطن من الایمان رسول اکرم(ص) نیز دال بر آن است به جبهه های جنگ رفته و تقریبا در مقابل تمام دنیا جنگیدند و شهید شدند ولی اجازه ندادند خاک ایران اشغال و بیگانه حاکم شود.
وی در ادامه انتقاد از سیاست های دولت قبل اظهار کرد: رئیس جمهور کشوری همچون ایران نباید حرفهای توخالی، بی حساب و کتاب و بی شناسنامه بزند و به جای اینکه کشورها را ترغیب به دوستی با ایران کند با ادبیاتی ناشایست و تعبیرهایی زشت ، همه دنیا را در مقابله با نظام و کشور بسیج و متحد کند.
این فعال سیاسی با اشاره به اینکه بخش زیادی از این ماجرا بر گردن و تقصیر مجلس هشتم و نهم بود، تاکید کرد: متاسفانه عده ای هم ادعای حمایت امام زمان(عج) از آقای احمدی نژاد را مطرح کردند در حالی که نگفتند از چه طریق از نظر حضرت مهدی (عج) با خبر شده اند؟ مگر آن حضرت با کسی گفت و گوی شبانه دارد؟!
غفاری افزود: اگر شخصی با امام عصر (عج) حشر و نشری هم داشته باشد مقام معنوی اش آنقدر بالاست که هیچ وقت آن را بر زبان نمی آورد. به تعبیر شاعر: هر که را اسرار حق آموختند مهر کردند و زبانش دوختند.
وی با بیان اینکه این ادعاها فقط به باورهای مسلم شیعه ضربه زد، گفت: چطور ممکن است آقا(عج) از رئیس جمهوری حمایت کند که اینهمه اختلاس در دور و بر او شکل گرفته است.
وی در پاسخ به سوالی درباره برخی هجمه ها علیه برجام گفت: خدا می داند این تحریم ها چه بلایی بر سر ملت آورد و چه کسانی از آن سود سرشار بردند. اگر می بینید عده ای برای اجرای برجام عزا گرفته اند عزای رانت و منافعشان است نه کشور و مردم.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.