قائم مقام شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی برنامه های راهپیمایی 22 بهمن را تشریح کرد.

قائم مقام شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی برنامه های راهپیمایی 22 بهمن را تشریح کرد.


به گزارش جماران به نقل از ایرنا، اصغر آبخضری روز سه شنبه در نشست خبری تشریح برنامه های راهپیمایی 22 بهمن امسال گفت: راهپیمایی باشکوه 22 بهمن همزمان در سراسر کشور و در تهران از ساعت 9 صبح از مسیرهای دهگانه به سوی میدان آزادی آغاز می شود.


وی اظهار داشت: از جلوه های ویژه راهپیمایی 22 بهمن در تهران مسیرهای دهگانه بویژه در مسیر میدان امام حسین (ع) تا میدان آزادی و از میادین صادقیه، فتح و سه راه فرودگاه تا میدان آزادی بیش از 1300 غرفه فرهنگی، هنری، خبری، امدادی، رفاهی و مشاوره رایگان حقوقی توسط وکلای حقوقدانان نیکوکار از سوی تشکل های مردمی، سازمان و نهادها برای بازدید مردم آماده خواهد شد.


آبخضر ادامه داد: همچنین حدود نوزده و هزار و 500 غرفه در مسیر راهپیمایی حدود هزار نقطه در سراسر کشور در نظر گرفته شده است.


وی اضافه کرد: ایجاد غرفه های محصولات تولیدی، صنعتی شرکت های ایرانی جلوه ای از خودکفایی و توانایی ایرانیان و بخشی از تجلی حماسه اقتصادی مقاومتی در راهپیمایی 22 بهمن است


به گفته وی، استقرار ماکت های ماهواره بر سفیر، ماهواره فجر و طلوع و کاوشگر پیشگام و یک فروند موشک عماد که جهانیان بویژه دشمنان انقلاب اسلامی را متعجب خواهد کرد، در معرض دید مردم قرار می گیرد.


قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی افزود: همچنین یک فروند پهپاد جدید شاهد 129 با حضور مردم و رسانه های داخلی و خارجی رونمایی می شود و چهار عدد بالن ماهواره بر سیمرغ و فجر نیز در مسیر راهپیمایی و میدان آزادی به نمایش گذاشته می شود.
آبخضر تصریح کرد: امسال نیز همچون سال های گذشته حضور گسترده جانبازان ویلچری، شیمیایی و قطع نخاع با حضور در راهپیمایی 22 بهمن با ولایت و رهبری بیعتی دوباره خواهند داشت.


وی اظهار داشت: بیش از 450 میهمان خارجی از 28 کشور جهان که عموما از شخصیت های علمی، سیاسی و صاحب نفوذ کشورهای اروپایی از جمله آلمان، فرانسه، اسپانیا، بلژیک، کرواسی، هلند و غیره، آفریقایی و آسیایی و آمریکا هستند امسال میهمان ویژه راهپیمایی 22 بهمن بوده و به عنوان انتقال دهندگان فرهنگ، ارزش ها و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران تلقی می شود.


آبخضر افزود: همایش هم اندیشی میهمانان خارجی شرکت کننده در جشن های سالگرد انقلاب اسلامی 21 بهمن از ساعت هشت صبح در سالن همایش های صدا و سیما با سخنرانی رییس مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: روز 22 بهمن به عنوان روز ملی جمهوری اسلامی در خارج از کشور شناخته شده و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی علاوه بر فعال کردن رایزنی های فرهنگی و خانه های فرهنگ تلاش داشته تا با اعزام 160 هنرمند در گروه های هنری و فرهنگی برای برگزاری جشن های پیروزی انقلاب به 30 کشور جهان فعال باشد.


آبخضر تصریح کرد: امسال بیش از پنج هزار و 200 خبرنگار، عکاس و تصویربردار مراسم راهپیمایی 22 بهمن را پوشش خبری می دهند که از این تعداد دو هزار نفر داخلی و 280 خارجی و بیش از سه هزار نفر از تمامی استان های کشور هستند.
به گفته وی همچنین علاوه بر شبکه های رادیویی و تلویزیونی داخلی از کشورهای اسپانیا، لبنان، فرانسه، انگلستان، چین، ژاپن، آلمان، ترکیه و آمریکا مراسم راهپیمایی 22 بهمن به نمایش در می آید.


آبخضر افزود: استقرار بیش از 15 کیلومتر سیستم صوتی در مسیرهای راهپیمایی و میدان آزادی و ارایه خدمات صوتی با اضافه کردن بیش از 600 بلندگو و آماده سازی 46 واحد صوت سیار با بهره گیری از 350 دستگاه بلندگو در مسیر ده گانه راهپیمایی تهران و ارایه بیش از 200 کیلومتر خدمات صوتی در مراکز استان ها و شهرستان ها از دیگر اقدامات برای باشکوه برگزار شدن مراسم راهپیمایی 22 بهمن است.


قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین در این روز از خانواده شهدای مدافع حرم تجلیل می شود و امسال نیز در طول مسیرهای راهپیمایی چادرهایی با عنوان ایستگاه سلامت و استراحت سالمندان و ارایه خدمات پزشکی به آنان از سوی جمعیت هلال احمر پیش بینی شده است.


آبخضر اضافه کرد: همچنین در این روز ناوگان حمل و نقل عمومی سرویس دهی رایگان مترو، شرکت واحد اتوبوسرانی با بیش از چهار هزار دستگاه اتوبوس از تمام میادین و بخش هایی از شرکت تاکسیرانی از ساعت 6 صبح جهت رفت و آمد مردم به سمت مسیرهای راهپیمایی آماده باش هستند.


وی اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه های ویژه بر اساس شعار سال همدلی و همزبانی دولت و ملت زینت بخش مسیرهای راهپیمایی است و گروه های سرود و رزم نواز برای اجرای سرودهای انقلاب و برنامه های کودک و نوجوان و غیره از دیگر تمهیدات در نظر گرفته شده است.
وی اظهار داشت: همچنین در طول مسیرهای 10 گانه توزیع پرچم جمهوری اسلامی، تصاویر امام و رهبری و اقلام تبلیغاتی دست ساز نوجوانان زینت بخش مراسم خواهد بود.


قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: مراسم رسمی 22 بهمن در میدان آزادی راس ساعت 10 صبح با سخنرانی رییس جمهوری برگزار می شود و رهبر سیاهپوستان آمریکا از میهمانان ویژه این مراسم است که سخنرانی خواهد کرد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.