دانشگاه آزاد اسلامی در دولت یازدهم و در دوران جدید مدیریتی خود به دنبال بازسازی علمی آموزشی و رشد و بالندگی فرهنگی به‌دور از حواشی گذشته است و در صدر برنامه‌های این دانشگاه، اقدامات فرهنگی قرار دارد. شورای راهبردی فرهنگی دانشگاه هم در همین راستا شکل گرفت.
قائم‌مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)، از اعضای این شورا، معتقد است دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه فرهنگ فراتر از مرزهای ملی عمل می‌کند. آن‌طور که او گفته است، این دانشگاه برای ایرانیان خارج از کشور نیز برنامه‌های فرهنگی دارد که یکی از آن برنامه‌ها گسترش زبان فارسی است.
به گزارش جماران، حمید انصاری درگفت‌و‌گو با آنا درباره عملکرد شورای راهبردی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: «هیچ دوره‌ای مثل این دوره که مسئولیت دانشگاه آزاد اسلامی به عهده دکتر حمید میرزاده است، توجه به مسائل اجتماعی و فرهنگی به‌صورت عام در سطح جامعه و به شکل خاص در دانشگاه آزاد اسلامی جدی گرفته نشده است.»
او به حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در جلسات شورای راهبردی فرهنگی این دانشگاه اشاره کرد و افزود: «اعضای این شورا از فرهیختگان و صاحب‌نظران انتخاب شده‌اند و مسائلی هم که در این شورا تصویب می‌شود بسیار کارآمد است. البته حوزه فرهنگی دیربازده است؛ اما باید سیاست‌گذاری‌ها درست انجام شود که خوشبختانه تا کنون شورای راهبردی فرهنگی همین‌طور بوده است.»
او به شاخص‌های فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد و گفت: «شاخص‌ها امیدوارکننده است و اگر این روند ادامه داشته باشد، تا چند سال آینده شاهد تحول جدی در حرکت انگیزه‌های فعالیت فرهنگی و اجتماعی در سطح دانشجویان دانشگاه خواهیم بود. همچنین در گذشته طرح‌هایی که از دانشگاه به واحدها ابلاغ می‌شد، به‌صورت بومی و منطقه‌ای بود و نظارتی بر آنها وجود نداشت؛ اما با رویکرد مدیریت جدید، شاخص‌ها تعریف و اولویت‌گذاری شده که ظرف یک یا دو سال آینده به‌طور مشخص ریزترین آمار عملکرد حوزه فرهنگی در دسترس قرار می‌گیرد.»
عضو شورای راهبردی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: «زیرساخت‌ها، سامانه‌ها و منابعی که لازم بود، فراهم و منابع مالی، مکتوب و مجموع تصمیمات کلان در حوزه فرهنگی طی این جلسات اتخاذ شده. همچنین واحدها فعالیت‌های فرهنگی را در اولویت قرار داده‌اند. از سوی دیگر، مسئولان فرهنگی دانشگاه تا سطح معاونت ارتقا پیدا کرده‌اند که مجموع این عوامل، ساختار کلی حوزه فرهنگی را در دانشگاه آزاد اسلامی به شکل مثبتی تغییر داده است.»
قائم‌مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س] درباره برگزاری همایش‌ها و تشکیل کانون‌ها در دانشگاه آزاد اسلامی نیز گفت: «کارهای اجرایی نظیر همایش‌‌ها و کانون‌ها نیز به‌صورت جدی در دانشگاه دنبال شده و با این فعالیت‌های بنیادین، چشم‌انداز حوزه فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی بسیار امیدوار کننده است.»

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.