متخصصان افتخار آفرین سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع، ماهواره بر «سیمرغ» و موشک بالستیک «عماد» را در مسیر راهپیمایی 22 بهمن در خیابان آزادی تهران به نمایش می گذارند.

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اعلام کرد، همگام با حضور میلیونی مردم انقلابی ایران در راهپیمایی دشمن شکن 22 بهمن، متخصصان افتخار آفرین سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع، ماهواره بر «سیمرغ» و موشک بالستیک «عماد» را در مسیر راهپیمایی 22 بهمن در خیابان آزادی تهران به نمایش می گذارند.

به گزارش جماران به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، این دو دستاورد مهم وزارت دفاع در حوزه فضایی و موشکی به عنوان نماد خوداتکایی و تحریم شکنی، تبلور اراده ملتی است که با ایثار، مقاومت و پایداری بی نظیر خود، سی و هفتمین فجر پیروزی را با اقتدار، عزت و سربلندی جشن می گیرند.
سیمرغ، ماهواره بری دو مرحله ای است که در راستای دستیابی به بخشی از اهداف برنامه فضایی ایران توسط سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع طراحی و ساخته شده و با بهره گیری از پیشران سوخت مایع می تواند ماهواره هایی در رده جرمی سنگین تر نسبت به ماهواره بر سفیر، با حداکثر وزن یکصد کیلوگرم را در مدار حدود 500 کیلومتری و زاویه میل مداری 55 درجه قرار دهد.
همچنین سیمرغ قادر به تزریق ماهواره هایی با جرم چند صد کیلوگرم در مدارهای نزدیک به زمین «لئو» (LEO) است.
موشک عماد نیز که تمامی مراحل طراحی و ساخت آن توسط دانشمندان و متخصصان سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع صورت پذیرفته، نخستین موشک دوربرد جمهوری اسلامی ایران با قابلیت هدایت و کنترل تا لحظه اصابت به هدف است که می تواند اهداف مورد نظر را با دقت بالا مورد اصابت قرار داده و بطور کامل منهدم کند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.