رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت:حس فطری و روحیه عدالت طلبی جوانان مسلمان باید به جای اینکه علیه جهان اسلام به کار گرفته شود،ضد سردمداران کفر جهانی و استکبار بسیج شود.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، علی اکبر ولایتی عصر پنجشنبه در بخش پایانی همایش بین المللی «خطر جریان های تکفیری در دنیای امروز، مسئولیت علمای جهان اسلام» در قم، افزود:گروه های تکفیری جوانان را فریب می دهند که اگر این کار را بکنید به بهشت می روید، انحراف فکری و نداشتن رهبری درست، باعث انحراف در جوانان کشورهای اسلامی می شود.

وی ادامه داد: همیشه یک حسی فطری و درونی در همه انسان اعم از مسلمان و غیر مسلمان وجود دارد که برای اینکه به هدف برسند حتی جان خود را به خطر می اندازند.
وی گفت: در تاریخ بین حوادثی مانند حمله ارتش ژاپن، پیروان رهبران مارکسیست در آمریکای لاتین، پیروان چه گوارا و جوانان مسیحی که مارکسیست شدند، مثال های زیادی وجود دارد که افرادی در تقابل با سلطه جویان حاضر شدند از جان خود بگذرند.
ولایتی اظهار داشت: شکست آمریکا در ویتنام نتیجه از خودگذشتگی جوانان ویتنامی بود، در کشورهای اسلامی نیز بسیاری از حکومت ها وابسته به سلطه گران و سلطه جویان هستند و مردم و جوانان این وضعیت را می بینند و قضاوت می کنند.
وی ادامه داد: این جوانان می بینند آمریکا در فلان کشور اسلامی پایگاه دارد و این کشورها در همه زمینه ها باید با آمریکا هماهنگ باشند، با توجه به توسعه رسانه ها، اگر رهبری درست در این کشورها وجود نداشته باشد و کار به دست افراد وابسته بیفتد آنها علیه هم دین خود کار می کنند.
ولایتی خاطرنشان کرد: برخی از کشورهای اسلامی علیه کشوری که مقابل اسرائیل ایستاده، مقابله می کنند ولی به کشورهای هم پیمان اسرائیل کاری ندارند.
وی ادامه داد: برخی کشورها نیز غیردموکراتیک و دنبال حکومت وراثتی هستند و برای اینکه در سطح جهانی هم بماند باید به دیگر قدرت ها باج بدهند و این مسائل باعث سرخوردگی مردم می شود.
وی گفت: علمای کشورهای اسلامی باید به صورت آزادانه با هم گفت وگو کنند و نتیجه آن را ترویج دهند، از سوی دیگر باید جنبه های سازنده را جایگزین فکرهای مخرب کنیم.
همایش بین المللی «خطر جریان های تکفیری در دنیای امروز، مسئولیت علمای جهان اسلام»، در سالن همایش پیامبر اعظم(ص) مدرسه علمیه امام کاظم(ع) قم برگزار شد.
در این همایش شخصیت های برجسته علمی و فرهنگی از حوزه های علمیه و دانشگاه ها، علمای شیعه و اهل سنت از 25 کشور شرکت کردند.
اولین همایش جهانی مقابله با جریان های تکفیری با حضور شخصیت های سیاسی و چهره های علمی، فرهنگی و سیاسی از داخل و خارج کشور در آذرماه سال 93 درقم برگزار شد، تاکنون 10 جلد از مقاله های برگزیده آن همایش و 40 عنوان کتاب به زبان های فارسی، عربی و چکیده آنها به زبان انگلیسی چاپ شده است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.