حضرت ایت الله العظمی موسوی اردبیلی گفت: اگر مردم احساس دلسری کنند و نقش خود را در تعیین سرنوشت کشور کم رنگ ببینند، نظام آسیب می بیند. اگر می خواهیم مردم حضور جدی و سازنده ای داشته باشند باید از همه سلیقه ها و جناح ها استقبال کنیم.

به گزارش جماران به نقل از شفقنا، حضرت آیت الله موسوی اردبیلی در دیدار با وزیر کشور خاطر نشان کرد: لازم است از زحمات همه مسؤولین خصوصاً رئیس جمهور، دولت محترم، وزارت کشور و به ویژه از وزیر خارجه و تیم مذاکره کننده به خاطر به نتیجه رساندن مذاکرات تشکر کنم، ولی متأسفانه آنچنان که باید، از نتایج این مذاکرات تقدیر نشد.


این مرجع تقلید در ادامه با اشاره به نقش مهم مردم در عرصه های مختلف سیاسی و اجتماعی و فرهنگی یادآور شد: امنیت پایدار با حضور و همکاری مردم است و باید توجه داشت که اصلاح وضع اقتصادی نیز نقش بسیار مهمى در ایجاد این امنیت دارد.
آیت الله اردبیلی ادامه داد: اگر مردم احساس دلسری کنند و نقش خود را در تعیین سرنوشت کشور کم رنگ ببینند، نظام آسیب می بیند. اگر می خواهیم مردم حضور جدی و سازنده ای داشته باشند باید از همه سلیقه ها و جناح ها استقبال کنیم. برخورد حذفی در انتخابات به زیان کشور و نظام است. باید بگونه ای عمل کنیم که سلامت انتخابات به باور مردم تبدیل شود. در مسائل اجتماعی نیز ضمن توجه به حساسیت ها باید احترام افراد و فضای دوستانه در جامعه حفظ شود.
موسوی اردبیلی با تأکید بر نقش اساسی مردم در حل مشکلات کشور افزود: باید مشکلات معیشتی و زندگی مردم حل شود و اهتمام ویژه ای به این مسأله باید داشت .

در ابتداى این دیدار که امروز در دفتر آیت الله موسوی اردبیلی در قم برگزار شد، دکتر رحمانی فضلی وزیر محترم کشور، ضمن ابلاغ سلام ریاست محترم جمهوری آقاى دکتر روحانى به خدمت حضرت آیت الله موسوى اردبیلى ، گزارشی از وضعیت سیاسی، امنیتی و اجتماعی کشور ارائه کرد.
وی گفت: ما برای ایجاد امنیت مناسب، علاوه بر سرمایه گذاری در کشور، اقدامات مناسبی را در رابطه با رایزنی با برخی از کشورهای همسایه، انجام داده ایم؛ چون معتقدیم امنیت در هر کشوری اساس بسیاری از کارهای مهم به حساب می آید.
وی در ادامه بر نقش سازنده و همکاری خوب مرزنشینان اشاره کرد و گفت: مردم مرز نشین ما اعم از شیعه و سنی نقش بسزایی در ایجاد امنیت و کمک به این مهم دارند که پیوسته همکاری آنان مدد کار ما بوده است.
وزیر کشور در ادامه به نقش مؤثر مردم در حفظ نظام و تداوم انقلاب اشاره کرد و گفت: همیشه مردم در انتخابات، نقش مهمی داشته اند و باید سعی کنیم این انتخابات به وحدت و انسجام ملی تبدیل شود که اگر توجه نکنیم پیامدهای نامناسبی خواهد داشت.
آقاى رحمانى فضلى در پایان سخنان خود، ضمن تأکید بر نقش سازنده مرجعیت دینی در حضور مردم در انتخابات آینده، خواهان رهنمودهاى معظم له در این باره شد.

در پایان این دیدار حضرت آیت الله العظمی موسوى اردبیلى برای موفقیت دولت تلاشگر و به نتیجه رسیدن زحمات آن دعا نموده و افزود: امیدوارم همه دستگاه ها به گونه ای عمل کنند که ملت ایران بتواند از ثمرات برجام و زحماتی که عزیزان ما در دو سال گذشته کشیده اند بهره برداری کنند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.