دستیار ویژه رئیس جمهوری درامور اقوام واقلیتها گفت: صلح، مهربانی ودوستی شاخصه توحید محسوب می شود و خشونت، جنگ طلبی و تنگ نظری نشانه شرک است.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین علی یونسی روز پنجشنبه طی سخنانی درهفتمین همایش بین المللی ادیان توحیدی در هتل آسمان اصفهان افزود: دین با دین در جنگ نیست و ادیان در مقابل هم نیستند بلکه همگی در مقابل شرک قرار دارند و کار شرک ایجاد تفرقه، اختلاف، نزاع و درگیری است.

دستیار ویژه رئیس جمهور در امور اقوام و اقلیتها اظهار کرد: شرک، انسان ها را در مقابل هم قرار می دهد و جنگ، علامت و شاخص شرک است.
حجت الاسلام یونسی، مفهوم خداوند بخشنده و مهربان است را شعار و نقطه مشترک همه ادیان برشمرد و
افزود: همه خوبی ها در عدل و احسان مندرج شده است که عدل در مقام تنظیم روابط اجتماعی و احسان در تنظیم روابط عاطفی و اخلاقی در نظر گرفته شده است.
وی اضافه کرد: عدالت و احسان توسط خدا و دین تعریف نمی شود بلکه خداوند و دین به وسیله عدالت و احسان تعریف می شود.
حجت الاسلام یونسی با بیان اینکه پیروان ادیان خاطره های بدی از جنگ و افراطی گری در بین خود دارند گفت: تا جهالت و تعصب است، جنگ دینی و مذهبی هم وجود دارد.
وی تصریح کرد: علما باید تلاش کنند تا مهربانی و صلح، جای خشونت و قساوت را در جهان بگیرد.
هفتمین همایش بین المللی ادیان توحیدی روز پنجشنبه با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ وارشاد اسلامی و حجت الاسلام و المسلمین علی یونسی دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی در اصفهان برگزار شد.
در این همایش بین المللی که روز پنجشنبه با شعار ' همدلی و همزبانی در نفی خشونت و افراط گرایی ' در اصفهان برگزار شد نمایندگانی از پیروان ادیان الهی شامل اسلام، مسیحیت، زرتشت، یهود، صابئی از کشورهای امارات عربی متحده، ارمنستان، افغانستان ، انگلستان ، استرالیا، نیجریه، عراق ، یمن ، عمان ، کنگو و پاکستان حضور داشتند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.