معاون وزیر خارجه کشورمان گفت که ایران به حمایت از سوریه برای غلبه بر تهدیدات پیش روی این کشور ادامه خواهند داد.

معاون وزیر خارجه کشورمان گفت که ایران به حمایت از سوریه برای غلبه بر تهدیدات پیش روی این کشور ادامه خواهند داد.

به گزارش جماران، به نقل از اسپوتنیک، حسین امیر عبداللهیان در کنفرانس خبری در مسکو اظهار کرد: ما حمایت‌های‌مان را در چندین بعد ادامه خواهیم داد. ایران و روسیه از سوریه در برابر تهدیدات پیش روی این کشور حمایت می‌کنند.

وی با بیان این‌که «ایران هنوز دعوتنامه‌ای برای حضور در نشست سوریه دریافت نکرده است» ادامه داد: ‌این نشست احتمالا در 11 فوریه برگزار می‌شود.

وی با بیان این‌که به گفت‌وگوهای سازش درون سوری‌ها خوشبین است خاطرنشان کرد که این گفت‌وگوها می‌تواند اقدامی رو به جلو برای راه‌حل صلح‌آمیز این جنگ شود.

معاون وزیر خارجه ایران گفت که هنوز هیچ توافقی در رابطه با فهرست گروه‌های تروریستی صورت نگرفته است.

وی تصریح کرد: در رابطه با توافق بر سر فهرست گروه‌های تروریستی مشکلات بسیاری وجود دارد و هیچ توافقی در میان کشورها صورت نگرفته است.

اسپوتنیک به نقل از دیپلمات‌های ایرانی نوشته است که تهران اصرار دارد؛ داعش، جبهه النصره ، جیش الاسلام، احرار الشام در فهرست تروریستی گنجانده شود در حالیک‌ه برخی کشورها فقط داعش و جبهه النصره را به عنوان سازمان تروریستی به حساب می‌آورند.

هم‌چنین رویترز نوشت: معاون وزیر خارجه ایران گفت: تروریست‌ها با نقاب جدید نباید بر سر میز مذاکرات همراه با نمایندگان مقامات سوری بنشینند.

امیرعبداللهیان از عربستان سعودی خواست تا اقداماتش که باعث افزایش تنش‌ها در خاورمیانه می‌شود را متوقف کند و گفت که ریاض سعی دارد تا با گنجاندن ترورسیت‌ها در فهرست مخالفان، نفوذ خود را در گفت‌وگوهای ژنو افزایش بخشد.

وی ادامه داد:‌ ما باور داریم که پافشاری عربستان سعودی در گنجاندن تروریست‌های مشخص در یک فهرست یا فهرست دیگر مطمئنا اقدامی سازنده به حساب نمی‌آید.

منبع:ایسنا

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.