معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران با اشاره به سه روز هوای پاک برای تهران گفت: با افزایش آلاینده های جوی امروز هوای این شهر در شرایط سالم قرار گرفت.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران با اشاره به سه روز هوای پاک برای تهران گفت: با افزایش آلاینده های جوی امروز هوای این شهر در شرایط سالم قرار گرفت.
محمد رستگاری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 11 ظهر امروز، در شرایط سالم قرار گرفته است.
وی افزود: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون، نسبت به دیروز با هشت عدد افزایش در حد مجاز بوده و بر روی عدد 56 قرار گرفت.
رستگاری با بیان اینکه میزان غلظت آلاینده های منوکسیدکربن از دیروز تغییری نداشته و همچنان بر روی عدد 34 قرار دارد، تصریح کرد: ذرات معلق کمتر از 10 میکرون با یک عدد افزایش از 31 به 32 رسیده است.
وی افزود: ایستگاه های فرمانداری شهر ری و شهرداری منطقه 15 با شاخص اعداد 100 و 97 آلاینده ترین نقاط جوی شهرستان تهران را در 24 ساعت گذشته بودند.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاه های اقدسیه (منطقه 1)، گلبرگ منطقه 8 و شهرداری منطقه 2 به ترتیب با شاخص اعداد 26، 27 و 28 پاک ترین هوا را دراین مدت داشتند.
شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.
بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک (سبز)، 51 تا 100 سالم ( زرد )، 101 تا 150 ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، 151 تا 200 ناسالم (قرمز)، 201 تا 300 بسیار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.