مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان البرز اعلام کرد: ترافیک در جاده کرج - چالوس و آزاد راه تهران - کرج -قزوین روان است.

مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان البرز اعلام کرد: ترافیک در جاده کرج - چالوس و آزاد راه تهران - کرج -قزوین روان است.
عباس صفری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به اینکه در 24 ساعت گذشته شاهد بارش برف در جاده کرج -چالوس و مسیرهای کوهستانی استان البرز بودیم اما تمام مسیرا باز است.
وی ادامه داد: با توجه به وجود 6 کیلومتر تونل در مسیر کوهستانی کرج - چالوس، به رانندگان توصیه می شود در زمان بارش برف در محدوده تونل ها اقدام به بستن زنجیر چرخ نکنند زیرا ترافیک سنگین به همراه دارد.
صفری خاطرنشان کرد: بارها پلیس راه و راهداری برای تردد خودروها در مسیرهای کوهستانی و در فصل زمستان هشدارهایی به رانندگان در خصوص بستن زنجیر چرخ داده اند، اما باز هم رانندگانی که در بستن زنجیر چرخ تخصص ندارند، مسیر کرج - چالوس را برای مسافرت انتخاب می کنند.
مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان البرز گفت: بستن زنجیر چرخ در مواقع بارش برف و سرما یکی از موارد ضروری است که می بایست رانندگان نحوه بستن آن آموزش ببینند.
وی با بیان اینکه رانندگان در ابتدای جاده زنجیر چرخ را به ماموران پلیس رانندگی نشان می دهند اما در خصوص بستن آن هیچ اقدامی نمی کنند، افزود:بیشتر حوادث در جاده های استان البرز به خاطر نبستن زنجیر چرخ رخ می دهد.
صفری اظهار کرد: برخی دیگر از رانندگان محدوده های خطرناک مانند تونل ها و مسیر های بهمن گیر را برای بستن زنجیر چرخ انتخاب می کنند.
وی با بیان اینکه اکنون در 12 نقطه مسیر کرج - چالوس دوربین های نظارت و کنترل ترافیک وجود دارد، گفت: مسافرانی که قصد تردد از این مسیر را دارند، می توانند قبل از سفر با شماره 141 تماس بگیرند و اطلاعات کافی را در خصوص وضعیت جاده ها کسب کنند.
وی یادآور شد: راهداری البرز با 130 دستگاه ماشین آلات سنگین، نیمه سنگین و سبک و در قالب 25ا تیم و 270 راهدار در جاده های استان البرز حضور دارد.
استان البرز دارای یک هزار و 450 کیلومتر آزادراه، بزرگراه، راه اصلی و فرعی است و 18 درصد ترافیک کشور در راه های استان البرز قرار دارد.
62 کیلو متر از آزاد راه کرج - قزوین و نیمی از 162 کیلومتر جاده کرج - چالوس در حوزه استحفاظی استان البرز قرار دارد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.