در دومین روز از مرحله نهایی رزمایش بزرگ دریایی ولایت 94، تکاوران نیروی دریایی ارتش تمرین دفاع ساحلی(آبی خاکی) را با موفقیت اجرا کردند.

در دومین روز از مرحله نهایی رزمایش بزرگ دریایی ولایت 94، تکاوران نیروی دریایی ارتش تمرین دفاع ساحلی(آبی‌خاکی) را با موفقیت اجرا کردند.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا، در این مرحله از رزمایش تکاوران نیروی دریایی ارتش با دشمن فرضی که وارد آب‌های سرزمینی و سواحل کشور ما شده بود درگیر شدند.

در مرحله دفاع ساحلی فرض بر این بود که دشمن از لایه‌های دفاعی نیروهای خود اعم از ناوها، ناوشکن‌ها و زیردریایی‌ها عبور کرده و وارد آب‌های سرزمینی کشورمان شده است؛ بنابراین برای مقابله، حجم عظیمی از آتش بر سر دشمن فرود آمد. انواع توپخانه‌ها دشمن را از ساحل هدف قرار داد و دیواره ای از آتش را ایجاد کرد.

در بخش دیگری از مرحله دفاع ساحلی، دشمن وارد ساحل خودی شد و آن را اشغال کرد. در مقابل تکاوران نیروی دریایی با انواع قایق‌های تندرو از جمله قایق‌های شهاب، رعد و عاشورا به ساحل هجوم بردند و همزمان بالگردهای AB- 212 و SH- 3d عملیات هلی بورن را اجرا کردند و چتربازان و تکاوران را پشت خط دشمن پیاده کردند و بدین وسیله ساحل از اختیار دشمن خارج شد.

مرحله نهایی رزمایش بزرگ دریایی ولایت 94 از روز چهارشنبه در منطقه شرق تنگه هرمز، دریای عمان و شمال اقیانوس هند تا مدار 10 درجه و در مساحت 3 میلیون کیلومتر مربع آغاز شد. در این رزمایش انواع زیردریایی‌ها، ناوشکن‌ها، ناوهای موشک انداز، ناوهای پشتیانی، تیپ های تکاوری، جنگال، آماد و پشتیبانی، بهداشت و درمان و یگان‌های اطلاعاتی حضور دارند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.