یک موسسه آمریکایی با استفاده از اطلاعات حاصل از موسسات اقتصادی و تحلیل های مربوط به میزان جذب کالری در بین مردم کشورهای مختلف، میزان کالری مصرفی مردم در پایتخت ها و شهرهای بزرگ جهان را از سال 2004 تا 2013 مورد بررسی قرار داده است.

یک موسسه آمریکایی با استفاده از اطلاعات حاصل از موسسات اقتصادی و تحلیل‌های مربوط به میزان جذب کالری در بین مردم کشورهای مختلف، میزان کالری مصرفی مردم در پایتخت‌ها و شهرهای بزرگ جهان را از سال 2004 تا 2013 مورد بررسی قرار داده ‌است.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا، شاید تصور کنید شهروندان آمریکایی بیشترین میزان کالری را روزانه مصرف می‌کنند، اما در حقیقت این استرالیایی‌ها هستند که با مصرف 3769 کالری در هر روز در بالای این فهرست جهانی جا گرفته‌اند.

در بخش‌هایی از آمریکای شمالی و برخی کشورها در اروپا، میزان مصرف کالری بالاتر از حد میانگین است. این کشورها در نقشه ارائه شده توسط موسسه Recovery Brands با رنگ قرمز نمایش داده شده‌اند.

بر اساس این پژوهش، در کشورهایی که مردم بخش کمتری از درآمد خود را صرف هزینه تامین مواد غذایی می‌کنند، میزان کالری دریافتی روزانه بالاتر است و معمولا به 3500 کالری به ازای هر فرد می‌رسد. در آمریکا، 33.3 درصد از مردان و 35.8 درصد از زنان با اضافه وزن مواجه هستند و یکی از هر چهار وعده غذایی مناسب برای مصرف انسان به صورت زباله دور ریخته می‌شود.

شهروندان هندی کمترین کالری را مصرف می‌کنند که به طور میانگین به ازای هر فرد به 2500 کالری در روز می‌رسد. در مناطقی که تامین مواد غذایی بخش بزرگتری از درآمد خانواده را به خود اختصاص می‌دهد، نرخ چاقی و اضافه وزن کمتر است.

تحقیقات نشان می‌دهد میانگین کالری دریافتی روزانه به طور کلی در بین سال‌های 1961 تا 2011 روندی رو به افزایش داشته است و مردم در سال 2011 حدودا 500 تا 600 کالری بیشتر دریافت کرده‌اند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.