همچنین روسیه در جریان عملیات روز جمعه، افزون بر استفاده از صدها بمب و موشک لیزری هدایت شونده در 522 پرواز رزمی، 101 فروند موشک بالدار از دریا و هوا به مواضع تروریست ها شلیک کرد.

روسیه در پرکارترین روز عملیات ضد تروریستی جنگنده های سوخو، بمب افکن های راهبردی توپولف و شلیک موشک از رزمناوها، 826 موضع تروریست ها به وِیژه داعش را طی 24 ساعت نابود کرد و 600 تروریست را به هلاکت رساند.

به گزارشجماران به نقل از ایرنا، بنا به اعلام وزارت دفاع روسیه، برای افزایش دامنه و شمار عملیات ضد تروریستی این کشور که با همکاری دولت سوریه انجام می گیرد، تعداد هواپیماهای جنگی روسی در فرودگاه حمیمیم این کشور از 50 فروند به 69 فروند افزایش یافته است.

همزمان نیروی هوا فضای روسیه برای افزایش سرعت انهدام مواضع گروه های تروریستی، از چندین فروند بمب افکن دوربرد توپولف بهره می گیرد که از فرودگاه نظامی «اولنیا» در شبه جزیره کولا نزدیک مرز فنلاند و «انگلس» در استان ساراتوف استان «مورمانسک» در منطقه ولگا عملیات بمباران مواضع تروریست ها در سوریه را انجام می دهند و به پایگاه های خود بازمی گردند.

«سرگئی شایگو» وزیر دفاع روسیه امروز (شنبه) با اعلام کشته شدن 600 تروریست در تازه ترین موج بمباران های مواضع تروریست ها به عنوان رکورد شکنی طی 55 روز از آغاز این عملیات، اعلام کرد: هواپیماهای بمب افکن دوربرد توپولف با انجام 9 هزار و 500 کیلومتر پرواز رفت و برگشت، مواضع تروریست ها را در 24 ساعت گذشته با دقت کامل بمباران کردند و براساس نتایج به دست آمده و برنامه تنظیم شده، این عملیات تداوم خواهد یافت.

همچنین روسیه در جریان عملیات روز جمعه، افزون بر استفاده از صدها بمب و موشک لیزری هدایت شونده در 522 پرواز رزمی، 101 فروند موشک بالدار از دریا و هوا به مواضع تروریست ها شلیک کرد.

وزیر دفاع روسیه گفت: 10 ناو روسی با شلیک 18 موشک کالیبر، موفق شدند 8 مرکز اصلی تروریست ها در استان حلب، ادلب و رقه مرکز فعالیت گروه داعش را نابود کنند.

شایگو افزوده است: مراکز فرماندهی، انبارهای سوخت، شبکه های ارتباطی، مراکز و مسیرهای پشتیبانی، زیرساخت های انتقال نفت، تسلیحات و جنگ افزارهای گروه های تروریستی به ویژه داعش در کانون بمباران های روسیه قرار دارد که سبب شده است، تروریست ها در ضعیف ترین حالت ممکن تاکنون قرار بگیرند.

وزیر دفاع روسیه اعلام کرد: جنگنده های روسیه با بمباران مسیرهای پشتیبانی و درآمد زایی از فروش نفت، توانستند 500 تانکر را به آتش بکشند که سبب شد داعش از تجارت روزانه 60 هزار تن نفت از سوریه محروم شود.

بمباران مواضع تروریست ها در سوریه پس از دستور اخیر «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه شدت گرفته است. پوتین در واکنش به اعلام قطعی تروریستی بودن سانحه سقوط هواپیمای ایرباس 321 روسیه در مصر که جان 224 گردشگر این کشور را گرفت، دستور داد عملیات ضد تروریستی در سوریه تا نابودی کامل گروه های تروریستی با شدت بیشتری ادامه یابد که تاکنون شامل انهدام حدود 5000 موضع تروریست ها به ویژه داعش شده است.

گروه تروریستی «ولایت سینا» وابسته به داعش در مصر با انتشار پیام های صوتی و ویدیویی، مسئولیت سقوط هواپیمای روسی را برعهده گرفته است.

آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، ترکیه، قطر و عربستان با همکاری رژیم صهیونیستی از پنج سال پیش با هدف سرنگونی حکومت «بشار اسد» برنامه جذب و اعزام تروریست های افراطی از سراسر جهان به سوریه و همچنین سازماندهی و تقویت گروه های تروریستی از جمله جبهه النصره و داعش را آغاز کردند و براساس تازه ترین گزارش سازمان امنیت فدرال روسیه، 30 هزار تروریست از 100 کشور در صفوف تروریست ها در عراق و سوریه می جنگند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.