پیاده روی اربعین یک تاثیر جهانی دارد چرا که تمام جهان این حرکت را می بیند و آنها به عشق مسلمانان نسبت به امام حسین (ع) کاملا آگاه می شوند.

یک مدرس حوزه و دانشگاه گفت: راهپیمایی اربعین عطش و عشق شیعیان به امام حسین (ع) را نشان می‌دهد و اثر روحی بسیار خوبی را در بین زائران و به خصوص جوانان باقی می‌گذارد و سبب خودسازی و پرورش روح آنها می‌شود.

به گزارش جماران، حجت‌الاسلام والمسلمین محسن غرویان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره فضیلت پیاده‌روی اربعین با بیان این‌که «پیاده‌روی اربعین برای اظهار علاقه به امام حسین (ع) و خاندان ایشان است» اظهار کرد: پیاده‌روی اربعین یک تاثیر جهانی دارد چرا که تمام جهان این حرکت را می‌بیند و آنها به عشق مسلمانان نسبت به امام حسین (ع) کاملا آگاه می‌شوند.

وی ادامه داد: پیاده‌روی اربعین نشانه ایمان آنهایی است که در این مسیر حرکت می‌کنند و این حرکت عظیم و باشکوه تعظیم شعائر الهی است. همین دلیل نشان می‌دهد که این پیاده‌روی عقلی و معقول است و اشکالی ندارد.

این مدرس حوزه و دانشگاه تاکید کرد: ما باید از این ظرفیت عظیم به بهترین وجه استفاده و آن را مدیریت کنیم، این جمعیت عظیم با عشق و علاقه می‌آیند و ما باید از این ابراز احساسات در جهت درست بهره ببریم. یکی از راهکارهایی که در مسیر پیاده روی اربعین می‌توان از آن بهره برد و جمعیت را به نوعی مدیریت کرد این است که مثلا در مسیرهای پیاده‌روی درخت‌ها و نهال‌های کوچک به زائران داده شود تا آنها را در مسیر به یاد امام حسین (ع)، حضرت زینب (س) و حضرت عباس (ع) و سایر شهدای کربلا بکارند.

غرویان عنوان کرد: ‌این کار و کاشتن درخت سبب می‌شود که تا سال‌ها این حرکت آنها باقی بماند و هم در هوای عراق و سرسبزی آن کشور تاثیر دارد و هم باعث می‌شود که از ورود ریزگردها به کشور ایران و سایر کشور‌ها جلوگیری کنیم، در کل باید از این ظرفیت عظیم بهره ببریم.

وی گفت: نفس راهپیمایی اربعین از دو جهت موثر است یکی این که نشان عطش و عشق شیعیان به امام حسین (ع) است و جهانیان به این موضوع پی می‌برند و دوم این عشق و محبت اثر روحی بسیار خوبی را در بین زائران و به خصوص جوانان باقی می‌گذارد و جوانان در این مسیر دائما به یاد امام حسین (ع) هستند و این اشک و گریه در مسیر سبب خودسازی و پرورش روح آنها می‌شود.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.