مقامات ارشد حزب الله لبنان با تاکید به این که پیروزی بر گروه های تروریستی تکفیری نزدیک است، خاطرنشان کردند که برقراری امنیت سیاسی و دل نبستن به راه حل های خارجی نسخه شفا بخش برای نجات لبنان از مشکلات و بحران ها است.

مقامات ارشد حزب الله لبنان با تاکید به این که پیروزی بر گروه های تروریستی تکفیری نزدیک است، خاطرنشان کردند که برقراری امنیت سیاسی و دل نبستن به راه حل های خارجی نسخه شفا بخش برای نجات لبنان از مشکلات و بحران ها است.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، شیخ نعیم قاسم معاون دبیرکل حزب الله در مراسم بزرگداشت شهدای انفجارهای تروریستی انتحاری منطقه برج البراجنه در ضاحیه جنوبی بیروت بار دیگر هشدار داد که داعش خطری برای همه جهان و نه یک گروه ، کشور و یا حزب خاصی است.

در انفجارهای تروریستی اخیر در برج البراجنه که گروه تروریستی تکفیری داعش مسئولیت آن را برعهده گرفت، 44 انسان بی گناه لبنانی ، فلسطینی و سوری شهید و بیش از 240 تن زخمی شدند.

معاون دبیرکل حزب الله تاکید کرد: با وجود هرگونه تحولات و تغییرات در منطقه ما رژیم صهیونیستی را دشمن اول می دانیم و آن را بخوبی می شناسیم.

وی خاطرنشان کرد که تکفیری ها را ابزار دست اسراییل و ماموریت آن را ویرانی و نابودی کشورهای منطقه برای خدمت به طرح صهیونیستی می دانیم.

شیخ نعیم قاسم با بیان این که « همه جهانیان می دانند تکفیری ها تحت نظارت آمریکا و سعودی ها ایجاد شده اند» ، گفت: در سال 2004 گزارشی منتشر شد که در آن آمده بود، دولت آمریکا و سعودی ها توافق کردند برای مقابله با اسلامی که حضرت امام خمینی (ره) خواستار آن هستند، کمک های مالی هنگفتی به منظور تربیت مبلغان ، ایجاد مدارس و دانشگاه ها دینی با هدف ایجاد نسخه ای دیگر از اسلام و فرهنگ و تبلیغ آن درغرب و جهان اسلام بپردازند.

معاون دبیرکل حزب الله افزود: بر این اساس در مدت 25 سال ، آمریکا و سعودی ها 88 میلیارد دلار یعنی سالی حدود سه ونیم میلیارد دلار برای مقابله با اسلام ناب محمدی(ص) و انقلاب اسلامی هزینه کرده اند.

وی تصریح کرد: این توافق بین آمریکا و سعودی ها وجود داشت تا این که حدود پنج سال قبل بحران در سوریه شروع شد و به بهانه اصلاحات، نابودی سوریه و کشتن و آواره کردن ملت سوریه را آغاز کردند و همه هدف آنها ضربه زدن به خط و محور مقاومت و خدمت به طرح آمریکایی صهیونیستی است.

شیخ نعیم قاسم اظهارداشت: تشکیل امارت های داعش در الرقه سوریه و موصل عراق که دولت اسلامی خوانده می شود، نتیجه سیاست مهاری بود که آمریکا در پیش گرفت و هدف آن حفظ به اصطلاح دولت اسلامی داعش تا جایی که ممکن است، بود.

معاون دبیرکل حزب الله تاکید کرد: براساس همین سیاست مهار است که دیدیم یک سال و نیم بمباران هیچ نتیجه ای به جز نابودی زیرساخت ها و تاسیاست سوریه نداشت و هیچ تغییری در طرح ایجاد به اصطلاح دولت اسلامی داعش ایجاد نشد.

وی خاطرنشان کرد: ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه تاکید کرده است که 40 کشور به طور مستقیم به داعش برای تشکیل به اصطلاح دولت اسلامی کمک کرده و 80 کشور فرصت ها و شرایط ساده ای را برای نقل و انتقال تکفیری ها در داخل و خارج از مرزهای خود فراهم کرده تا این تکفیری ها از طریق اردن و ترکیه خود را به سوریه رسانده و دست به جنایت بزنند.

شیخ نعیم قاسم تصریح کرد: فرانسوا اولاند رییس جمهوری فرانسه هم دو روز قبل گفت که تصمیم گرفته است سیاست مهار را متوقف کند و با داعش بجنگد و آن را نابود کند و این اعترافی آشکار است که آنها پیشتر قصد مقابله و نابود کردن داعش را نداشته اند.

معاون دبیرکل حزب الله گفت: یکی از عناصری که خود را در فرانسه منفجر کرد، برای هشت پرونده اتهامی در هشت جلسه از او بازجویی کرده بودند اما با وجود اثبات اتهام او را بازداشت نکردند زیرا نمی توانستند از این عنصر برای برنامه های خود در سوریه و عراق و کشتار و جنایت در این دو کشور استفاده کنند.
وی با بیان این که « لبنان را از فتنه تکفیری ها نجات دادیم»، هشدار داد که تکفیری ها همچنان تلاش می کنند تا از برخی روزنه ها برای نفوذ به لبنان و ارتکاب جنایات تروریستی ادامه دهند.

شیخ نعیم قاسم اظهارداشت: باید به گسترش دامنه اقدامات حمایتی و در راس آنها ایجاد امنیت سیاسی در لبنان اهتمام ویژه داشته باشیم زیرا برقراری امنیت سیاسی جلوی فتنه توسط ابزار تکفیری ها را می گیرد و راه بر مبلغان آنها بسته می شود.

معاون دبیرکل حزب الله افزود: با برقراری امنیت سیاسی ، می توان از همه طیف های جامعه لبنان حمایت کرد و بسته همه جانبه پیشنهادی سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب الله را به منظور نجات لبنان از بحران ها و مشکلات اجرا کرد.

وی خاطرنشان کرد: امروز شاهد نشست هایی برای حل سیاسی بحران سوریه در وین هستیم و از یک دوره زمانی یک سال و نیم برای برگزاری انتخابات در سوریه سخن می گویند، اما آیا همه به این دوره زمانی ملتزم هستند؟ آیا می توان از همه این زمان به طور موثر و مثبت استفاده کرد؟

شیخ نعیم قاسم با اشاره به مداخلات شیطان ها و مانع تراشی های آنها، تاکید کرد: مهم این است ، به راه حل هایی که در خارج ساخته می شوند و موانع زیادی در مقابل آنها وجود دارد، نباید دل ببندیم و باید از فرصت ها مانند گفت وگوهای سازنده استفاده و خودمان برای حل مشکلات و بحران ها و برای نجات و ساختن لبنان اقدام کنیم.

معاون دبیرکل حزب الله با تاکید به این که نیروهای مجاهد مقاومت صحنه های نبرد با دشمنان صهیونیستی و تکفیری را هرگز ترک نمی کنند، تصریح کرد: حزب الله همواره در خط مقدم برای محافظت از حق قرار دارد و برای نجات و ساختن لبنان دست خود را به سوی دیگران دراز می کند زیرا نسخه های خارجی معلوم نیست شفا بخش باشند و به نتیجه مطلوب دست یابند.

** پیروزی بر داعش نزدیک است
شیخ نبیل قاووق نایب رییس شورای اجرایی حزب الله لبنان هم با تاکید به این که پیروزی بر گروه تروریستی تکفیری داعش و امثال آن نزدیک است، گفت که مقاومت برای تحقق این پیروی تصمیمی قاطع اتخاذ کرده است.

وی که درمراسم بزرگداشت «محمد محمود نذر» از شهدای مقاومت در شهرک عربصالیم در جنوب لبنان سخن می گفت، تاکید کرد که بهترین پاسخ به انفجارهای تروریستی انتحاری منطقه برج البراجنه، نابود کردن داعش است.

شیخ نبیل قاووق با بیان این که « تا شکست نهایی و نابودی کامل داعش آرام و قرار نداریم»، هشدار داد: تا زمانی که داعش و امثال آن در سوریه فعال باشند لبنان از شر خطر تروریسم تکفیری در امان نخواهد بود.

نایب رییس شورای اجرایی حزب الله تاکید کرد: برای رویارویی با تروریسم تکفیری و حمایت از لبنان ، نیروهای مجاهد مقاومت در میدان های سوریه حضوری قوی خواهند داشت و مبارزه تا پیروزی نهایی و قطعی ادامه می یابد.

وی اظهار داشت: داعش و حامیان منطقه ای و بین المللی آن که تصور می کنند با انفجارهای تروریستی انتحاری، ملت مقاومت می ترسد و نیروهای مجاهد مقاومت میدان نبرد را ترک می کنند، در توهم به سر می برند.

شیخ نبیل قاووق با بیان این که « نیروهای شجاع و مجاهد مقاومت عاشقان و شیفتگان اهل بیت (ع) هستند»، خطاب به داعش و حامیان آن تاکید کرد: بدانید به جز شکست و نابودی گزینه دیگری در انتظار شما نیست و اراده و عزم مقاومت لبنان قوی تر و راسخ تر از آن است که مرعوب انفجارهای تروریستی انتحاری شود.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.