به گزارش جماران، پس از آنکه از دو هفته قبل نیروهای ارتش سوریه تدارک گسترده‌ای برای حمله به مواضع گروه‌های معارض سوری در دوما دیدند این منطقه شاهد درگیری‌های شدیدی میان طرفین بود؛ خبرگزرای رویترز تصاویری از شرایط زندگی مردم این منطقه منتشر کرد.

از دو هفته قبل نیروهای ارتش سوریه حملات خود به دوما،‌ بزرگترین شهر غوطه دمشق را تشدید کردند و توانستند تا عمق ۳۰۰ متری در موازات مسیر بین‌المللی دمشق - حمص پیش روی کنند.

در همین حال آخرین اخبار حاکی از آن است که یگان هایی از نیروهای ارتش سوریه با نفوذ به مزارع اطراف شهر دوما در منطقه غوطه شرقی در ریف دمشق، یکی از فرماندهان گروه های مسلح در این منطقه را از پای درآوردند.

این در حالی است که عملیات نظامی ارتش سوریه در مناطق مختلف حومه شرقی استان ریف دمشق ادامه دارد و این نیروها به پیشروی خود در محور مرج و مشخصا در مناطق نشابیه، ربلالیه و جسرین و اطراف فرودگاه مرج السطان در عمق جنوبی استان ریف دمشق ادامه می‌دهند.

گفته شده که هدف عملیات ارتش سوریه در این منطقه برای تشدید محاصره گروه‌های مسلح در منطقه دوما و منزوی کردن آنان از عمق حومه شرقی استان ریف دمشق است. همچنین توپخانه‌ها و بالگردهای ارتش سوریه اماکن تجمع گروه‌های مسلح را در مناطق جوبر و عین ترمه هدف قرار دادند. در همین حال خبرگزاری رویترز در گزارشی با عنوان «مرگ و زندگی در دمشق» تشدید درگیری‌ها در این منطقه را به تصویر کشیده است. این عکس‌ها همگی مربوط به وضعیت بحرانی دوما در دو هفته اخیر است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.