مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به بارش بیش از 40 سانتیمتر برف در مسیر پونل به خلخال گفت : راهداران بی وقفه و با انجام اقدامات مختلف برای باز نگه داشتن راههای استان تلاش می کنند .

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، محمود ایرانپرست افزود: با ورود سامانه بارش زا در گیلان و کاهش دما و بارش برف که از روز گذشته در برخی مناطق کوهستانی استان آغاز شده ؛ اکیپ های راهداری برای بازنگهداری و برقراری ایمنی در محورهای برف گیر بکار گرفته شده اند.

وی تصریح کرد: هم اکنون اکیپ های راهداری با آمادگی کامل و با بکارگیری انواع ماشین آلات راهداری برای رفع مشکلات احتمالی ناشی از وضعیت جوی در جاده ها مستقر شده و در نقاط کوهستانی مشغول برفروبی هستند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر تمامی راه های استان باز و تردد در آنها برقرار است، تصریح کرد: براساس گزارش های رسیده تا ساعت 13 ارتفاع برف در مناطق کوهستانی پونل به خلخال به بیش از 40 سانتیمتر می رسد .
ایرانپرست اضافه کرد: در سایر مناطق کوهستانی استان گیلان نیز ارتفاع برف به 10 تا 40 سانتیمتر رسیده و بارش برف همچنان ادامه دارد.
مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به پیش بینی هواشناسی مبنی بر احتمال شدت گرفتن بارش برف در نواحی مختلف گیلان بویژه مناطق کوهستانی از رانندگان خواست خودروهای خود را به سوخت کافی، وسایل گرمازا و زنجیر چرخ مجهز کنند.
اداره کل هواشناسی گیلان برای فردا (پنجشنبه) آسمان استان را نیمه ابری تا ابری و مه آلود، در بعضی ساعت ها همراه با بارندگی، ارتفاعات را همراه با بارش برف پیش بینی کرده است.
10 هزار و 628 کیلومتر راه در استان گیلان وجود دارد که از این میزان، هشت هزار و 787 کیلومتر راه روستایی، یک هزار و 133 کیلومتر راه فرعی، 311 کیلومتر راه اصلی، 344 کیلومتر بزرگراه و 53 کیلومتر آزادراه است.
41 اکیپ با 481 نفر نیروی راهدار با استفاده از 264 دستگاه خودروی سبک و سنگین در 16 راهدارخانه ثابت و 9 راهدارخانه سیار استان مستقر هستند

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.