رئیس سازمان جنگل ها مراتع و آبخیز داری کشور از رفع تصرف در بیش از ۸ هزار مورد زمین خواری در کشور خبر داد و گفت: در بیش از ۳ هزار مورد زمین خواری نیز خلع ید صورت گرفته است.

رئیس سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیز داری کشور از رفع تصرف در بیش از ۸ هزار مورد زمین خواری در کشور خبر داد و گفت: در بیش از ۳ هزار مورد زمین خواری نیز خلع ید صورت گرفته است.

به گزارش جماران، خداکرم جلالی در گفت‌و‌گو با ایلنا در ارتباط با پرونده یک زمین خواری به بهانه احداث ساختمان یک امام‌زاده گفت: پدیده امامزاده لواسان پدیده بدیع و جدیدی برای تصرف اراضی ملی بود که به محض مطلع شدن اداره کل منابع طبیعی استان تهران، عامل کار شناسایی و تحویل دادگاه شد.

وی ادامه داد: قطعا مناطقی که به عنوان امام‌زاده مدعی تصرف آن‌ها شده بودند، منابع ملی بوده و سند دولت برای این اراضی نیز صادر شده بود. البته تاکنون ما تصرفی تحت عنوان امام‌زاده در کشور نداشته‌ایم و اگر هم چنین اتفاقی افتاده است ما خبر نداریم.

جلالی در ارتباط با مناطق رفع تصرف شده در سال جاری اظهار کرد: در سال جاری ۱۸ هزار و ۹۳ هکتار زمین در ۸ هزار ۶۷۱ مورد در مناطق مختلف کشور رفع تصرف شده و پرونده آن‌ها به دادگاه ارسال شده است.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور افزود: زمین خواری‌ها بیشتر در مناطق مرتعی و حاشیه زمین‌های کشاورزی، روستا‌ها و باغات مردم رخ می‌دهد به این شکل که برخی دچار آزمندی می‌شوند و تصمیم می‌گیرند که بخشی از زمین‌های منابع ملی را به زمین‌های خود اضافه کنند.

وی با اشاره به اینکه پدیده زمین‌خواری کم و بیش در کشور وجود دارد، اما روند نزولی پیدا کرده است؛ گفت: در هفت ماهه سال جاری، ۹ هزار و ۶۷۴ هکتار زمین در ۳ هزار ۹۵۱ فقره خلع ید شده است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.