'دیمیتری مدودوف' نخست وزیر روسیه روز چهارشنبه گفت که کشورش می تواند تروریسم را به تنهایی شکست دهد، اما بهترین گزینه برای مبارزه با تروریسم اتحاد شرق و غرب است.

'دیمیتری مدودوف' نخست وزیر روسیه روز چهارشنبه گفت که کشورش می تواند تروریسم را به تنهایی شکست دهد، اما بهترین گزینه برای مبارزه با تروریسم اتحاد شرق و غرب است.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، نخست وزیر روسیه هنگام ورود به مانیل پایتخت فیلیپین برای شرکت در اجلاس سران سازمان اقتصادی آسیا و اقیانوس آرام موسوم 'اپک'، گفت که تحریم روسیه توسط غرب در سایه حملات هفته گذشته تروریست ها در پاریس و بمب گذاری یک هواپیمای روس ناپسند و عجیب است.


مدودف، غرب و شرق را برای اتحاد علیه تروریسم فراخواند و گفت که تروریسم اعلام جنگ علیه جهان متمدن است.


وی همچنین از 'تلاش کوته بینانه' غرب برای منزوی کردن روسیه در پرتو این تهدید 'جهانی و واقعی' به شدت انتقاد کرد.


وی گفت: من اعتقاد دارم همه باید در مبارزه علیه تروریسم متحد شویم.


براساس گزارش شبکه خبر آسیا و رسانه های روسیه، نخست وزیر روسیه تاکید کرد که اعمال اخیر تروریستی از جمله بمب گذاری در یک هواپیمای مسافربری روسیه در صحرای سینای مصر که به کشته شدن 224 سرنشین آن انجامید و حملات پاریس که دستکم 132 کشته داشت نشان می دهد تهدید تروریسم تهدیدی جهانی و واقعی است.


وی گفت که کشورها می توانند تروریسم را به صورت جداگانه هدف قرار دهند، اما هزینه آن بسیار بیشتر از زمانی است که قدرت های جهان گردهم آیند. 'ما (روسیه) به حملات خود برای مبارزه با تروریسم به تنهایی ادامه می دهیم و در این نبرد برنده می شویم.


مانیل نخستین ایستگاه توقف تور 8 روزه نخست وزیر روسیه است. مدودف همچنین با سفر به مالزی در اجلاس سران آ.سه.آن و شرکای گفتمانی شرکت کرده و سپس عازم کامبوج می شود.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.