تیم های انگلیس و ایتالیا توانستند در دیدارهای دوستانه به پیروزی برسند و حریفان خود را شکست دهند.

تیم های انگلیس و ایتالیا توانستند در دیدارهای دوستانه به پیروزی برسند و حریفان خود را شکست دهند.

به گزارش جماران به نقل از ایسنا، در ادامه رقابت های دوستانه ملی در قاره اروپا تیم های این قاره برای افزایش توانایی خود قبل از شروع جام ملت های اروپا برابر هم به میدان رفتند.

انگلیس در دیداری احساساتی توانست فرانسه را با نتیجه 2 بر صفر شکست دهد. در این دیدار هواداران تیم ملی انگلیس استقبال بی نظیری از فرانسوی ها کردند و حتی سرود ملی این کشور را خواندند. ورزشگاه ویمبلی نیز به رنگ پرچم کشور فرانسه درآمده بود. این دیدار نیز مانند دیگر دیدارها با یک دقیقه سکوت آغاز شد.

انگلیس در حالی در دیدار قبلی دوستانه خود برابر اسپانیا شکست خورده بود که فرانسه توانسته بود آلمان را با دو گل شکست دهد. در هر صورت دو تیم بازی را آرام دنبال کردند و محتاطانه به دنبال راهی به دروازه های هم بودند. در اواسط نیمه نخست این بازی دل آلی پدیده جوان تاتنهام در اولین دیدار خود برای تیم ملی انگلیس هنرنمایی کرد و با شوتی توانست دروازه فرانسه را از راه دور باز کند تا انگلیسی ها بتوانند از حریف خود پیش بیفتند. در ادامه حملات میزبان راه به جایی نبرد تا این دیدار در نیمه نخست با یک گل برتری به سود انگلیس به پایان برسد.

در نیمه دوم نیز این انگلیس بود که مانند نیمه نخست تیم برتر میدان بود و چندین فرصت گلزنی ایجاد کرد تا اینکه وین رونی برترین گلزن تاریخ فوتبال انگلیس که به تازگی رکورد چارلتون را به نام خود ثبت کرد توانست گلزنی کند تا این دیدار در نهایت با برتری 2 بر صفر انگلیس به پایان برسد.

در دیگر دیدار مهم ایتالیا و رومانی برابر هم به میدان رفتند که این دیدار با تساوی 2 بر 2 به پایان رسید. در این دیدار استانکو و اندون برای رومانی گلزنی کردند و برای ایتالیا مارکیزیو از روی نقطه پنالتی و گابیادینی گلزنی کردند تا ایتالیا در این بازی هم به برد نرسد.

در دیگر دیدار پرتغال بدون کریستیانو رونالدو توانست با دو گل لوکزامبورگ را شکست دهد. در دقیقه ۳۰ این آندره بود که روی ارسال زمینی ویرینیا از گوشه محوطه، قفل دروازه لوکزامبورگ را گشود. در نیمه دوم نیز نوبت به نانی رسید تا گل تیمش را به ثمر برساند تا این دیدار با برتری 2 بر صفر پرتغالی ها به پایان برسد.

در دیگر دیدار ترکیه و یونان به تساوی بدون گل رسیدند. در این دیدار هواداران ترکیه ای در طول مراسم یک دقیقه سکوت قبل از بازی سروصدا به راه انداختند و اقدام به هو کردن کردند.

همچنین دیدار آلمان و هلند نیز لغو شد. در حالی که قرار شده بود دو تیم آلمان و هلند در دیداری دوستانه در کشور آلمان برابر هم به میدان بروند و تمام تدارکات این بازی نیز انجام شده بود و حتی تماشاگران نیز با خرید بلیت به ورزشگاه رفته بودند ولی تقریبا یک ساعت قبل از شروع این دیدار به دلیل هشدارهای امنیتی درباره حمله تروریستی در ورزشگاه این بازی لغو شد و پلیس تمام تماشاگران را از ورزشگاه بیرون کرد.

همچنین پیش از این دیدار بلژیک و اسپانیا نیز لغو شده بود.

روسیه میزبان جام جهانی نیز برابر کرواسی با حساب 3 بر یک شکست خورد تا نتایج بد این تیم با وجود رفتن کاپلو نیز ادامه داشته باشد.

راه یابی سوئد و اوکراین به یورو 2016

با صعود دو تیم سوئد و اوکراین به یورو 2016 پرونده دور انتخابی این رقابت ها بسته شد تا همه منتظر قرعه کشی این رقابت ها باشند.

دور پلی اف مرحله انتخابی یورو 2016 فرانسه با برگزاری دو دیدار به پایان رسید تا تکلیف تیم های صعود کننده به این رقابت ها مشخص شود.

سوئد که در بازی رفت توانسته بود با نتیجه 2 بر یک در خانه به پیروزی برسد، در حالی در این دیدار برابر دانمارک به تساوی 2 بر 2 رسید که که سوئدی ها ابتدا با دو گل از حریف خود پیش افتادند و در نهایت با دریافت دو گل از دانمارک بازی را با تساوی 2 بر 2 به پایان بردند. هر دو گل سوئدی ها را در این دیدار زلاتان ابراهیموویچ برترین گلزن تاریخ فوتبال سوئد که هفته قبل برای دهمین بار مرد سال کشورش شد به ثمر رساند. او در بازی رفت نیز برای تیمش گلزنی کرده بود تا در مجموع برابر دانمارک هت تریک کرده باشد. برای دانمارک نیز در این دیدار پولسن و وسترگارد گلزنی کردند.

گل دوم زلاتان از روی یک ضربه ایستگاهی به ثمر رسید تا 62 گل ملی او نیز ثبت شود.

به این ترتیب سوئد با برتری 4 بر 3 برابر دانمارک در مجموع دو دیدار رفت و برگشت مسافر فرانسه شد.

در دیگر دیدار اوکراین که در بازی رفت توانسته بود با دو گل از سد اسلونی عبور کند در بازی برگشت به تساوی یک بر یک رسید تا با برتری 3 بر یک در مجموع دو دیدار رفت و برگشت راهی مرحله بعدی این دوره از رقابت ها شود. در این بازی یکی از بازیکنان اسلونی در دقیقه 90 با دریافت کارت قرمز از زمین بازی اخراج شد. این بازی تا دقیقه 90 به سود اسلونی در جریان بود که آندره برمولنگو توانست گل تساوی را به ثمر برساند تا این دیدار با تساوی به پایان برسد و اوکراین مانند بازی رفت شکست نخورد.

پیش از این نیز ایرلند با حذف بوسنی و مجارستان با حذف نروژ توانسته بودند مجموز حضور در جام ملت های اروپا را کسب کنند.

جام ملت های اروپا 2016 برای اولین بار قرار است با حضور 24 تیم برگزار شود و به همین خاطر خیلی از تیم ها برای اولین بار در این تورنمنت مهم حضور دارند. بازی ها قرار است تابستان آینده در فرانسه برگزار شود.

قرعه کشی جام ملت های اروپا قرار است ماه آینده در فرانسه برگزار شود و 24 تیم حاضر در این رقابت ها در 6 گروه چهار تیمی قرار خواهند گرفت.

به این ترتیب سیدبندی یورو 2016 نیز نهایی شد و به ترتیب زیر مشخص شد:

سید 1: فرانسه- اسپانیا، آلمان، انگلیس، پرتغال، بلژیک

• سید 2: ایتالیا، روسیه، سوئیس، اتریش، کرواسی، اوکراین

• سید 3: جمهوری چک، سوئد، لهستان، رومانی، اسلواکی، مجارستان

• سید 4: ترکیه، جمهوری ایرلند، ایسلند، ولز، آلبانی، ایرلند شمالی

تیم ملی اسپانیا در دو دوره قبل توانست به عنوان قهرمانی دست یابد. آخرین باری که تیمی جز اسپانیا فاتح این رقابت ها شد به سال 2004 برمی گردد که یونان فاتح یورو شد.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.