وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی گفت: دولت تدبیر و امید با همت وجدیت خاصی بیشترین تلاش را پس از هدفمندی یارانه ها برای حوزه سلامت دارد.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، دکتر سید حسن هاشمی شامگاه دوشنبه در نشست با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شهرستان فسا ضمن تسلیت ایام حسینی اظهارداشت:با آغاز طرح تحول نظام سلامت شاهد توجه بیشتری به مردم و به حقوق آنان هستیم .

وی گفت:در مورد پزشک خانواده از روز اول که شروع کردند باید از تجربه بین المللی استفاده می کردند کهآن هم زائیده فکر ما نیست و لذا اگر بخواهیم به بهداشت توجه کنیم و هزینه ها را کاهش دهیم راهی جز نظام ارجاع نیست .
دکتر هاشمی با بیان اینکه برای نظام ارجاع تعریف های مختلفی شده اما تعریف قابل قبول تر ، پزشک خانواده است ادامه داد:یکی از مشکلات عمده ما در اجرای صحیح طرح پزشک خانواده همین اختلاف نظر بین بیمه ها و حوزه سلامت است.
وزیر بهداشت همچنین در جریان بازدید از بخشهایی از بیمارستان فسا گفت: دراین بازدیدها شاهد تشکر مردم بودیم و با وجود مشکلاتی که وجود دارد مردم قدردان هستند و لذا می طلبد ما بیشتر به مردم خدمت کنیم.
دکترهاشمی اظهارداشت: بالاخره طی یکسال گذشته بخش جراحی قلب و انژیوگرافی دراین بیمارستان راه اندازی شد و با وجود حضور یک جراح قلب درشهرستان فسا تاکنون 200عمل جراحی قلب انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین اشکالاتی از نظر ساختاری هست شبکه ارجاع ناقص است گفت: به تعداد کافی بیمارستان وپزشک متخصص نداریم .
وی با بیان اینکه مشکلاتی که وجود دارد با اندک همت وشجاعتی حل می شود اظهارداشت:در مورد پزشک ما نباید کمبود پزشک داشته باشیم که اگر هست روسای دانشگاههای ماباید پی گیری و رفع کنند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.