دبیرکل سازمان ملل با صدور بیانیه ای درخصوص احترام به وضعیت موجود حرم الشریف ،خواستار تدابیر امنیتی بیشتر برای حفظ قداست اماکن مقدسه در سرزمین های فلسطین اشغالی شد.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، بان کی مون دبیرکل سازمان ملل روز دوشنبه دراین بیانیه از اظهارات بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی که گفته است خیال جداسازی اماکن مقدسه درقدس شرقی را ندارد، استقبال کرد.

دبیرکل سازمان ملل این بیانات را نشانه احترام به معاهده صلح 1994 میان این رژیم و کشور پادشاهی اردن دانست و اظهار امیدواری کرد که تقویت تدابیر امنیتی لازم بین اسرائیل و اردن به تضیمنی درمورد خویشتنداری زائرین ودیدارکنندگان از این اماکن از اقدامات خشونت آمیز واحترام آن ها به اماکن مقدسه منجر شود.
وی همچنین ابراز امیدواری کرده است که طرفین با احترام به این اصول وپایبندی به تعهدات خود به اظهارات تحریک آمیزی که در3 هفته گذشته به تنش وخشونت دراین منطقه دامن زده است پایان دهند.
بان کی مون در این بیانیه گفته است که طرفین تنها در سایه استقرار آرامش قادر خواهند بود تمرکز خود را برتلاش برای بازگرداندن اعتماد و اطمینان و ایجاد شرایط لازم به منظور ازسرگیری مذاکرات صلح فلسطین و خاتمه بخشیدن به اشغال سرزمین های فلسطینی معطوف کنند.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.