روزنامه 'رای الیوم 'با اشاره به ادعای دونالد ترامپ نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مبنی بر اینکه اگر صدام حسین ومعمر قذافی را سرنگون نمی کردیم اوضاع جهان بهتر بود وعذرخواهی تونی بلر از اشتباهات خود در اشغال عراق، این توبه را توبه گرگ توصیف کرد.

روزنامه 'رای الیوم 'با اشاره به ادعای دونالد ترامپ نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مبنی بر اینکه اگر صدام حسین ومعمر قذافی را سرنگون نمی کردیم اوضاع جهان بهتر بود وعذرخواهی تونی بلر از اشتباهات خود در اشغال عراق، این توبه را توبه گرگ توصیف کرد.

به گزارش جماران و به نوشته 'رای الیوم' ترامپ در مصاحبه با شبکه 'سی ان ان ' گفت که اوضاع در لیبی وعراق بسیار فاجعه بار و خیلی بدتر از زمان حکومت صدام وقذافی است و بصراحت دیگر نه عراقی وجود دارد ونه کشوری به نام لیبی .


رای الیوم افزود: ما به نامزد انتخابات امریکا نیاز نداریم تا چنین حقایقی را به ما گوشزد کند بویژه که با اشغال عراق از سوی امریکا در سال 2003 مخالف بودیم و به مقاصد خرابکارانه نیروهای ناتو در لیبی شک داشته و پیش بینی می کردیم هرج ومرج و فرقه گرایی در این دو کشور افزایش یابد.


اظهارات ترامپ همزمان با معذرت 'تونی بلر' نخست وزیر سابق انگلیس از برخی اشتباهاتی که به هنگام مشارکت در جنگ عراق مرتکب شده بود صورت گرفت اما با اینحال وی حاضر نشد از اشغال عراق وکشته شدن نزدیک به یک میلیون عراقی عذرخواهی کند.


بلر از ظهور داعش عذرخواهی کرد وگفت کسانی که موجب سرنگونی صدام شدند بر اثر اشتباه در برنامه ریزی وعدم فهم آنچه پس از تغییر نظام قرار بود روی دهد و استناد به اطلاعات اشتباه مسئول اتفاقات کنونی عراق و ظهور داعش هستند .


رای الیوم تاکید کرد: عذرخواهی بلر چه کلی وچه جزیی کشته شدگان عراقی را به زندگی ، پدران را به کودکان یتیم وعراق را به نقش منطقه ای قدرتمندی که همه از آن حساب می بردند باز نمی گرداند.


بلر به مردم جهان دروغ گفت وحقایقی که در مورد وجود اسلحه کشتار جمعی در عراق بود تحریف کرد تا توجیهی برای اشغال عراق باشد و در این مامویت کثیف از شخصیت های عراقی برجسته سود جست .


عذرخواهی یک جنایتکار جنگی همچون بلر واعتراف وی به اینکه داعش بر اثر اشغال عراق بوجود آمده است برای ما باعث افتخار نیست . قلب ما تنها در صورتی آرام می گیرد که وی را به عنوان جنایتکار در زندان ببینیم وبه خاطر جنایتهایش در عراق قصاص شود.


تنها هدف از دخالت نظامی غرب به رهبری امریکا و مشارکت برخی کشورهای عربی که اکنون برای عراق اشک تمساح می ریزند، تجزیه کشورهای عربی و غرق کردن آن در جنگهای طایفه ای است . اشتباهاتی که آنها کردند کاملا عمدی بود وگرنه ادامه دخالتهای غرب و پرواز هواپیماهای آنها بر فراز عراق و سوریه به بهانه مقابله با داعش چه معنایی دارد؟


در واقع اعراب ومسلمانان هدف و قربانی هستند و توطئه ها علیه آنان همچنان جریان دارد . این امر از افغانستان وعراق ونابودی آنها شروع شد وهم اکنون در سوریه، یمن ولیبی ادامه دارد .هیچ کشور عربی و یا اسلامی از این توطئه در امان نیست به خصوص کشورهایی که خود برای دخالت های نظامی غرب زمینه سازی کرده وهمچنان به این کار ادامه می دهند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.