بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی که امروز (چهارشنبه) در دیدار با فرماندهان نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کردند، در روسیه و اوکراین بازتاب «فوری» خبری یافت.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، پایگاه های خبری «وسنیک قفقاز»، «ایران رو» در روسیه و «ال بی» اوکراین بخش های بسیاری از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی را بازتاب دادند که برخی رسانه های دیگر این کشورها نیز از گزارش های این سه پایگاه خبری استفاده کرده اند.

«وسنیک قفقاز» در خبر خود با اشاره به اهمیت سخنان حضرت آیت الله خامنه ای در شرایط کنونی، نوشت: رهبر ایران با موضعی قاطع ممنوعیت مذاکرات این کشور با آمریکا را اعلام کرد.
این پایگاه خبری افزوده است: رهبر انقلاب اسلامی ایران به عنوان عالی ترین مقام جمهوری اسلامی تاکید کرده است که در صورت مذاکره با آمریکا، ایران ضربه خواهد خورد.
در ادامه گزارش وسنیک قفقاز آمده است: رهبر ایران بر این نکته صحه گذاشت که زیان های مذاکره با آمریکا برای منافع ملی بیشتر از مزایای آن است و نباید چنین اقدامی صورت گیرد.
رسانه روسی ادامه داده است: در سخنان آیت الله خامنه ای اشاره شده است که آمریکا در جریان مذاکرات هسته ای تلاش کرد بر گروه مذاکره کننده ایرانی فشار وارد آورد، اما تیم جمهوری اسلامی ایران هوشیارانه عمل کرد.
وسنیک قفقاز در ادامه بازتاب سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی به نقل از ایشان افزوده است: آمریکا به زیان منافع ملی ایران کار می کند و مذاکره با این کشور سبب افزایش فرصت برای نفوذ اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و حتی امنیتی واشنگتن می شود.
پایگاه خبری «ایران رو» نیز نوشته است که رهبر ایران بار دیگر با قاطعیت، مذاکره با آمریکا را رد کرد و چنین اقدامی را به زیان منافع ملی خواند.
این رسانه روسی افزوده است: رهبر ایران همچنین به این موضوع اشاره کرد که گروه مذاکره کننده ایرانی در جریان مذاکرات هسته ای با هوشیاری در مقابل اعمال فشار گروه آمریکایی ایستادگی کرد.
ایران رو نوشت: آیت الله خامنه ای به این موضوع اشاره کرد که مذاکره با آمریکا این فرصت را ایجاد می کند تا تلاش کند در عرصه های مختلف و حتی امنیتی در ایران نفوذ کند.
سایت خبری «ال بی» اوکراین نیز نوشت: آیت الله خامنه ای در باره امکان نفوذ آمریکا بر ایران با استفاده از مذاکره هشدار داد.
این سایت خبری به نقل از رهبر معظم انقلاب اسلامی ادامه داد: هر گونه مذاکره تهران با واشنگتن ممنوع است، زیرا پیامدهای منفی زیادی خواهد داشت و برای منافع ملی کشور زیان بار است، زیرا می خواهند از این راه بر ایران فشار وارد کنند.
ال ابی در پایان نوشته است: رهبر انقلاب اسلامی ایران نیز ماه گذشته اعلام کرد که تهران قصد ندارد پس از پایان مذاکرات با واشنگتن در قالب گفت وگوهای تهران و 1+5، درباره مسائل دیگر مذاکره کند.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.