روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در تحلیلی پیش بینی کرد ۵ کشور عربی به دلیل درگیری ها و خشونت های داخلی کنونی خود سرانجام به ۱۴ کشور جدید تبدیل شوند.

روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز در تحلیلی پیش‌بینی کرد ۵ کشور عربی به دلیل درگیری‌ها و خشونت‌های داخلی کنونی خود سرانجام به ۱۴ کشور جدید تبدیل شوند.

به گزارش جماران، نیویورک تایمز همچنین نقشه‌ای از این ۱۴ کشور جدید منتشر کرده است که نشان می‌دهد ۵ کشور عربی خاورمیانه و شمال آفریقا به دلیل درگیری های سیاسی و مذهبی - نژادی به ۱۴ کشور جدید تبدیل خواهند شد. به عقیده رابرت رایت نویسنده تحلیل، در اثر درگیری های داخلی، سوریه و عراق به ۴ کشور جدید شامل کشور علوی، کردستان و کشور عرب سنی و کشور شیعی تجزیه خواهد شد.

تحلیلگر نیویورک تایمز همچنین تنش‌های داخلی در عربستان‌سعودی را عاملی برای تقسیم آن به ۵ کشور جدید شامل عربستان شمالی، عربستان شرقی، عربستان غربی، عربستان جنوبی و دولت وهابی دانست. کشور جدید عربستان شرقی در ساحل جنوبی خلیج‌فارس شکل خواهد گرفت و شامل عرب‌های شیعه کشور فعلی عربستان سعودی خواهد بود. طبق نقشه های منتشر شده، کشورهای یمن و لیبی نیز به دلیل اختلافات و درگیری‌های قبیله ای - مذهبی هر یک به ترتیب به ۲ و ۳ کشور جدید تقسیم خواهند شد.

منبع: بهارنیوز

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.