«سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه با اشاره به خطرات گسترده گروه های تروریستی درمنطقه، اعلام کرد : گروه داعش ازتوان تولید تسلیحات کشتار جمعی برخوردار شده است که باید برای پایان هرچه زودتر این وضعیت اقدامی انجام گیرد.

به گزارش جماران به نقل ازایرنا، لاوروف روزچهارشنبه درنیویورک درسخنان خود درنشست ضد تروریسم سازمان ملل، افزود: داعش به اجزای تسلیحات کشتار جمعی دست یافته ومی تواند ازآن برای اهداف خود درعملیات نظامی بهره گیرد.

وزیرخارجه روسیه اظهارکرد: تروریست های داعش درمناطق اشغال شده سوریه وعراق، شبه حکومت افراط گرایی ایجاد کرده اند که ازدستگاه سرکوب و درآمدهای مالی ثابت و ارتش برخوردار است.
لاوروف گفت: داعش در مناطق تحت سلطه خود، گروه های قومی و مذهبی را درمعرض نابودی قرار داده است وکانون های این گروه در لیبی، افغانستان و برخی کشورهای دیگر، شکل گرفته است که هدف خود را تصرف مکه، مدینه، بیت المقدس وگسترش فعالیت دراروپا، آسیای مرکزی، جنوب این قاره و همچنین روسیه اعلام کرده اند.
وزیر خارجه روسیه درادامه خواستار تنظیم فهرست تحریم افراد وکشورهایی شد که با داعش همکاری می کنند.
وی همچنین بر لزوم ازسرگیری مذاکرات سوری - سوری برای حل مسالمت آمیز بحران سوریه تاکید واعلام کرد: روسیه آماده است ازتمامی امکانات خود برای برگزاری این مذاکرات ومیزبانی آن بهره گیرد تا کشور ومردم سوریه شاهد صلح وآرامش باشند.
ارتش روسیه امروز وپس ازکسب مجوز انجام عملیات برون مرزی از شورای فدراسیون این کشور، بمباران مواضع گروه های تروریستی درسوریه را آغاز و به چندین هدف در مناطق مختلف این کشور حمله کرد.
رئیس جمهوری روسیه نیز امروز پس ازاخذ موافقت شورای فدراسیون روسیه برای آغاز عملیات نظامی این کشور درخارج ازمرزها، گفت: مشارکت وحضور مسکو درسوریه برای مقابله با گروه های تروریستی «موقتی» است.
«ولادیمیر پوتین» خاطر نشان کرد: افراطی های زیادی ازکل جهان از جمله روسیه به عراق وسوریه رفته اند تا به داعش بپیوندند. باید این تروریست ها را شکست داد ونباید اجازه داد که این افراطی ها به کشورهای خود بازگردند.
براساس گزارش های انتشار یافته، روسیه افزون براستقرار 36 فروند جنگنده در پایگاه نظامی لاذقیه، تجهیزات وتسلیحات پیشرفته نیز به سوریه ارسال کرده است که می تواند در عملیات احتمالی نظامیان روسی علیه داعش و دیگر گروه های تروریستی بکار گرفته شود.
روسیه اعلام کرده است، ارتش سوریه تنها نیروی زمینی کارآمد در مبارزه با تروریست ها است و به حمایت نظامی و آموزشی از این نیرو ادامه خواهد داد.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.