در ادامه عملیات شکاری بمب افکن های روسیه علیه مواضع گروه های تروریستی در سوریه، مقر کوهستانی داعش در سوریه نابود شد.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، ژنرال «ایگور کوناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه چهارشنبه شب در جمع خبرنگاران در مسکو اعلام کرد: در ادامه عملیات بمباران امروز، هشت مقر داعش از جمله انبارهای مهمات و تسلیحات، مراکز تجمع تروریست ها و مقر فرماندهی کوهستانی گروه تروریستی داعش به عنوان مهمترین هدف نابود شد.

وی بدون اشاره به موقعیت جغرافیایی اهداف عملیات نظامی روسیه افزود: این هدف ها پس از انجام چندین پرواز تجسسی و دریافت اطلاعات از ارتش سوریه هدف قرار گرفت و هیچ آسیبی به اماکن و محل های غیرنظامی وارد نشد.
ارتش روسیه امروز و پس از کسب مجوز انجام عملیات برون مرزی از شورای فدراسیون این کشور، بمباران مواضع گروه های تروریستی در سوریه را آغاز و به چند هدف در مناطق مختلف این کشور حمله کرد.
رییس جمهوری روسیه نیز امروز پس از اخذ موافقت شورای فدراسیون روسیه برای آغاز عملیات نظامی این کشور در خارج از مرزها، گفت: مشارکت و حضور مسکو در سوریه برای مقابله با گروههای تروریستی «موقتی» است.
«ولادیمیر پوتین» خاطر نشان کرد: افراطی های زیادی از کل جهان از جمله روسیه به عراق و سوریه رفته اند تا به داعش بپیوندند. باید این تروریست ها را شکست داد و نباید اجازه داد که این افراطی ها به کشورهای خود بازگردند.
براساس گزارش های انتشار یافته، روسیه افزون بر استقرار 36 فروند جنگنده در پایگاه نظامی لاذقیه، تجهیزات و تسلیحات پیشرفته نیز به سوریه ارسال کرده است که می تواند در عملیات احتمالی نظامیان روسی علیه داعش و دیگر گروه های تروریستی بکار گرفته شود.
روسیه اعلام کرده است، ارتش سوریه تنها نیروی زمینی کارآمد در مبارزه با تروریست ها است و به حمایت نظامی و آموزشی از این نیرو ادامه خواهد داد.
یک مقام روسیه نیز از اعزام کارشناسان نظامی این کشور به عراق خبر داد و گفت: روسیه کارشناسان نظامی خود را به مرکز فرماندهی بغداد که بتازگی تاسیس شده، اعزام کرده است.

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.