شبکه تلویزیونی سی.ان.ان اعلام کرد: آمریکا به دنبال هک شدن اطلاعات میلیون ها پرسنل اداری خود، جاسوسان آمریکایی را از بیم شناسایی از چین خارج می کند.

شبکه تلویزیونی سی.ان.ان اعلام کرد: آمریکا به دنبال هک شدن اطلاعات میلیون ها پرسنل اداری خود، جاسوسان آمریکایی را از بیم شناسایی از چین خارج می کند.

به گزارش جماران، سی.ان.ان امروز چهارشنبه، در خبری افزود: در جریان حمله سایبری به 'اداره مدیریت پرسنل' آمریکا، اثر انگشت پنج میلیون و 600 هزار نفر از کارکنان دولتی آمریکا در اختیار هکرهایی که گمان می رود چینی هستند، قرار گرفته است.


هم اکنون کارکنان آژانس اطلاعات مرکزی (CIA)، آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) و آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا که در چین به سر می برند، در خطر شناسایی با استفاده از اطلاعات هک شده قرار دارند.


سیا شماری از نیروهای خود را در سفارت آمریکا در چین خارج کرده است.


این سازمان و دیگر سازمان های اطلاعاتی آمریکا گفته اند که اطلاعات آنها در حملات سایبری که گمان می رود چینی ها در پس آن قرار داشته باشند، مصون مانده اما اطلاعات مربوط به اداره مدیریت پرسنل آمریکا در این حملات در دسترس هکرها قرار گرفته است.


بنابر گزارش ها، اطلاعات مربوط به 21میلیون و 500 هزار نفر از کارکنان دولت آمریکا تیرماه گذشته در مرکز داده های اداره مدیریت پرسنل این کشور در حمله سایبری هک شد.


به نظر می رسد این حمله سایبری تاثیر عمده ای بر امنیت ملی آمریکا گذاشته باشد زیرا بخشی از اطلاعات هک شده شامل گزینش های اطلاعاتی آمریکا موسوم به فرم پرسشنامه SF86 است.


سناتورهای جمهوری خواه دیروز سه شنبه، در واشنگتن 'جیمز کلپر' (James Clapper) مدیر NSA را تحت فشار قرار دادند که چرا دولت باراک اوباما پاسخ قوی به این حمله سایبری نداده است.


کلپر ضمن تصدیق این مطلب، دلیل پاسخ ندادن به چنین حمله ای را درگیر بودن آمریکا در وضع مشابهی عنوان کرد.

منبع: ایرنا

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.