یک شاهد عینی جزئیاتی دقیق از نحوه روبه روشدن وزیر خارجه ایران و رئیس جمهور آمریکا را بیان کرد.

یک شاهد عینی جزئیاتی دقیق از نحوه روبه‌روشدن وزیر خارجه ایران و رئیس‌جمهور آمریکا را بیان کرد.

به گزارش جماران، این منبع مطلع گفت: روبه‌روشدن ظریف و اوباما کاملا اتفاقی و غیرقابل اجتناب بود. بعد از سخنرانی دکتر روحانی، ظریف و همراهانش به سمت ورودی حدود یک‌متری مجمع عمومی که مخصوص وزرا و سران است، جهت خروج از سالن رفتند.

وی افزود: مسئولان امنیتی به هیئت گفتند که چند لحظه صبر کنید چراکه یک هیئت دیگر در سطح رئیس کشور وارد می‌شود. سپس کری و اوباما وارد شدند.

این شاهد عینی اضافه کرد: آنها سپس به سمت هیئت ایران رو کردند. کری، ظریف را به اوباما معرفی کرد و وی دست داد و گفت به اجرای برجام متعهدند. بعد هم با سایر اعضای هیئت دست داد.

وی گفت: با توجه به اینکه اوباما بیش از دو ساعت قبل در مجمع سخنرانی کرده و از مجمع به جلسات دوجانبه و چندجانبه رفته بود، حضور مجدد وی در سالن مجمع غیرمنتظره و غیرمعمول بود و قابل پیش‌بینی نبود. در واقع، این احتمال وجود داشت که این مواجهه با دکتر روحانی صورت گیرد.

این منبع آگاه خاطرنشان کرد: این احتمال منتفی نیست که هیئت آمریکایی زمان بازگشت غیرمعمول خود به سالن مجمع عمومی را با زمان خروج رئیس‌جمهور ایران پس از سخنرانی‌اش تنظیم کرده باشد. با این حال دکتر روحانی پس از پایان سخنرانی و خروج از درب پشت جایگاه با رئیس‌جمهور ونزوئلا مواجه شد و برای دقایقی در سالن جانبی با او به گفت‌وگو پرداخت و لذا با اوباما مواجه نشدند.

منبع: انتخاب

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.