گزارش دفتر آمار ملی انگلیس که روز شنبه منتشر شد نشانگر آن است که این کشور در سال گذشته میلادی بعد از ژاپن، پایین ترین میزان بهره وری نیروی کار در مقایسه با سایر کشورهای عضو گروه 'جی 7 ' به ویژه آلمان و فرانسه را به خود اختصاص داده است.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، این گزارش نشان می دهد شاخص بهره وری در انگلیس، یعنی مقدار کالا و خدمات تولیدشده (جی دی پی) در مقایسه با میزان کار و هزینه های صورت گرفته، در سال گذشته میلادی به مراتب نسبت به سایر رقبای اقتصادی اش در اروپا یعنی آلمان و فرانسه کمتر بوده است.

براساس گزارش دفتر آمار ملی انگلیس، شاخص بهره وری در این کشور در سال 2014 میلادی از میانگین کشورهای پیشرو اقتصادی عضو گروه 7 حدود 20 درصد کمتر بوده است.
از سال 1991 میلادی تاکنون سابقه نداشته است که شکاف میان انگلیس و کشورهای پیشرو اقتصادی گروه 7 درزمینهٔ بهره وری نیروی کار تا این اندازه زیاد باشد.
گزارش یادشده مؤید آن است که شاخص بهره وری در انگلیس حدود 33 درصد از بهره وری آلمان و نسبت به فرانسه و آمریکا نیز حدود 32 درصد کمتر بوده است.
این گزارش حاکی است که آلمان بیشترین و ژاپن بدترین شاخص بهره وری در میان کشورهای عضو گروه 7 در سال گذشته میلادی را داشته اند.
فاصله بین انگلیس و فرانسه از نظر شاخص بهره وری در سال 2014 حدود 16 درصد بوده است.
فرانسه براساس معیارهای ارزیابی میزان بهره وری، دومین کشور در میان کشورهای عضو گروه هفت، بعد از آلمان ، به حساب می آید.
براساس گزارش دفتر آمار ملی انگلیس، ازلحاظ میزان بهره وری نیروی کار، بعد از کشورهای آلمان و فرانسه، کشورهای آمریکا، ایتالیا، کانادا، انگلیس و ژاپن قرار دارند.
به گفته تحلیل گران اقتصادی، اینکه انگلیس ازنظر شاخص سنجش کارایی صنعتی و این شرایط نشان می دهد مشکلات ساختاری در اقتصاد انگلیس پس از بحران های مالی سال 2008 میلادی همچنان پابرجاست.
بهره وری نیروی کار سنجشی برای کارایی صنعتی و توسعه اقتصادی کشورها بشمار می آید و از همین رو، افزایش شاخص آن نشان دهنده تولید بیشتر با هزینه های پایین تر است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.