یکی از درهای چوبی ورودی بخش فوقانی سی و سه پل به عللی نامعلوم شکسته شد.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، این حادثه روز سه شنبه اتفاق افتاد و موجب شد رهگذران و گردشگران داخلی به بخش فوقانی این پل تاریخی راه یابند.

به گفته شاهدان عینی، تعدادی از گردشگران با حضور در بخش فوقانی سی و سه پل اقدام به تصویربرداری از قسمت فوقانی سی و سه پل کردند.
پیش از این نیز برای چندبار درهای چوبی ورودی قسمت فوقانی پل تاریخی سی و سه پل و پل خواجو به دلیل فرسودگی از یکسو و آسیب دیدگی توسط رهگذران و گردشگران، بازسازی شده است.
مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان پیرامون علت شکسته شدن درب ورودی بخش فوقانی سی و سه پل اظهارکرد: برخی افراد و یا بازدیدکنندگان به دلیل بی توجهی یا سهل انگاری به این درها آسیب وارد می کنند و این درهای چوبی استحکام لازم را ندارند و با کمترین ضربه شکسته می شوند.
فریدون اللهیاری افزود: پیش از این نیز به دفعات چنین اتفاق رخ داده و این امری عجیب نیست.
وی اعلام کرد: در نتیجه شکسته شدن این در و ورود برخی افراد به بام سی و سه پل، هیچ تخریبی صورت نگرفته است.
الهیاری گفت: درهای ورودی به بام این بنای تاریخی از استحکام لازم برخوردار نیست و باید متناسب با معماری این بنا طراحی، ساخته و نصب شود ;که این امر در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان قرار دارد.
وی گفت: همکاران ما درحال بررسی موضوع و ترمیم در شکسته شده هستند.
سی و سه پل یا پل الله وردی خان پلی است با 33 دهانه، 295 متر طول و 14 متر عرض است، که توسط الله وردی خان بر روی زاینده رود در شهر اصفهان و در زمان شاه عباس صفوی ساخته شده است .

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.